Pierwsze informacje o fabule „Jurassic World”
Colin Trevorrow, reżyser czwartej części serii "Park Jurajski", wyjawia pierwsze informacje o fabule filmu.
Colin Trevorrow, reżyser czwartej części serii "Park Jurajski", wyjawia pierwsze informacje o fabule filmu.
Reżyser w rozmowie ze Slash Film odnosi się do ostatnich plotek dotyczących fabuły, o których pisaliśmy tutaj. Trevorrow potwierdza, że informacje te są w większości prawdziwe. W wywiadzie jednak sprostował niektóre z nich.
Opowiada, że fabuła rozgrywa się 22 lata po wydarzeniach z Parku Jurajskiego na wyspie Isla Nublar (ta sama co w "jedynce"), gdzie istnieje w pełni funkcjonujący park. Odwiedza go dziennie 20 tysięcy ludzi, którzy promem przypływają z Kostaryki. W parku są elementy zoo, safari, wesołego miasteczka i rezerwatu przyrody, a także hotele, restauracje, nocne kluby i pole golfowe. Znajdują się tam również dinozaury, do których widzowie mogą bardzo się zbliżyć. Trevorrow nazywa to realizacją marzenia Johna Hammonda.
Mówi, że gdy z Derekiem Connollym zaczynali myśleć nad tym, jak świat zmienił się od pierwszej części, doszli do dwóch wniosków. Po pierwsze, pieniądze są motorem napędowym największych błędów. Jeśli człowiek może zarobić miliardy, nikt się nie powstrzyma, nawet jeśli może skończyć się to tragicznie. Po drugie, relacja człowieka z technologią stała się tak integralną częścią codzienności, że nie zwracamy uwagi na naukowe cuda wokół nas. Według reżysera wiele rzeczy traktujemy jako coś oczywistego.
[cytat=Pomyśleliśmy, że te dwa pomysły mogą ze sobą współgrać. Co, jeśli pomimo poprzednich katastrof zbudowali nowy rezerwat z dinozaurami? Co, jeśli ludziom się to już znudziło? Wyobraziliśmy sobie nastolatka opierającego się o szkło ochronne i piszącego SMS-a do dziewczyny, a za nim stoi T-Rex. Nam ten obraz pokazuje, co widzowie myślą o współczesnym kinie. "Widzieliśmy komputerowe dinozaury. Co jeszcze macie?" W przyszłym roku poznacie odpowiedź.] [/cytat]
Trevorrow opowiada, że film jest o naszej relacji ze zwierzętami i tym, jak reagujemy na sytuację, gdy stanowią zagrożenie dla naszej dominacji na Ziemi. Według niego polujemy na nie, zamykamy w klatkach w zoo i staramy się je kontrolować na odległość. Postać Chrisa Pratta jest naukowcem badającym zachowania raptorów. Reżyser dementuje informację - on ich nie trenuje i nie uczy ich żadnych sztuczek. Chce jedynie dostrzec granice relacji tych inteligentnych zwierząt z ludźmi. Według reżysera w filmie nie ma czegoś takiego jak dobre i złe dinozaury, ponieważ są jedynie drapieżnicy i ofiary.
[cytat=Jeśli ludzie nie widzą potencjału w tych pomysłach, może nie spodoba im się ten film. Proszę ich jednak o to, by dali tym pomysłom szansę.] [/cytat]
Trevorrow potwierdza, że w filmie pojawi się dinozaur stworzony przez genetyków parku. Luki w jego sekwencji DNA zostały wypełnione przez DNA innych gatunków. Porównuje to do sytuacji z pierwszego filmu, gdy dopełniono genom, używając DNA żaby. To stworzenie istnieje po to, by wypełnić żądania korporacji, która chciała czegoś większego, głośniejszego i z większą liczbą ostrych zębów.
[cytat=Wiem, że pomysł na zmodyfikowane dinozaury wywołuje negatywne reakcje fanów, i rozumiem to. Nie robimy tutaj nic, czego Crichton nie sugerował w powieściach. To zwierzę nie jest jakimś mutantem. Nie ma głowy węża czy macek ośmiornicy. Jest to dinozaur stworzony w taki sam sposób jak inne, lecz tym razem genetycy poszli o krok dalej. Dla mnie jest to naturalna ewolucja technologii zaprezentowanej w pierwszej części. Może to brzmi jak szaleństwo, ale większość moich ulubionych filmów tak brzmi, kiedy próbuje się je opisać jednym zdaniem.] [/cytat]
Filmowiec mówi, że starają się opowiedzieć śmiałą, nową historię, która nie opiera się na sprawdzonej formule. Według niego ważnym elementem filmów, do których często wracamy, jest zaskoczenie - i to chce osiągnąć.
[cytat=Największym błędem współczesnego kina jest zbieranie się w wielkiej sali konferencyjnej w studiu, gdzie producenci podejmują wszystkie cyniczne decyzje na temat fabuł. W naszym filmie nie ma żadnego komitetu. Universal dał nam środki na opowiedzenie historii, którą my chcemy opowiedzieć, w skali, którą sobie zaplanowaliśmy. Czy nasz film będzie inny? Na pewno. ] [/cytat]
W obsadzie są: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D'Onofrio, Omar Sy, Irrfan Khan, Ty Simpkins, Judy Greer i Nick Robinson. Za kamerą Colin Trevorrow. Premiera w USA zaplanowana jest na 12 czerwca 2015 roku.
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1998, kończy 26 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1949, kończy 75 lat
ur. 1970, kończy 54 lat