Po Conanie czas na Kulla
Wydawnictwo Rebis kontynuuje serię dzieł Roberta E. Howarda. Po wznowieniach historii o słynnym Conanie przyszedł czas na powrót innego potężnego bohatera, Kulla. Zbiór opowiadań Kull: banita z Atlantydy trafi do sprzedaży w lutym.
Wydawnictwo Rebis kontynuuje serię dzieł Roberta E. Howarda. Po wznowieniach historii o słynnym Conanie przyszedł czas na powrót innego potężnego bohatera, Kulla. Zbiór opowiadań Kull: banita z Atlantydy trafi do sprzedaży w lutym.
Na 11 lutego zapowiedziano premierę książki zbierającej opowiadania autorstwa Roberta E. Howarda, których bohaterem jest pierwowzór Conana, Kull. Pozycja ta będzie kontynuacją projektu wznawiania tekstów legendarnego i zmarłego przedwcześnie twórcy.
Oto oficjalny opis Kulla: banity z Atlantydy:
Podczas swej błyskotliwej i krótkiej kariery, trwającej zaledwie dwanaście lat, Robert E. Howard samodzielnie stworzył nowy gatunek, który nazwany został "magią i mieczem". W jego płodnej wyobraźni zrodziło się kilku z najtrwalszych bohaterów literackich. Bezdyskusyjnie największą kreacją Teksańczyka był Conan. Jednak to we wcześniejszym cyklu opowieści o Kullu – nieustraszonym wojowniku o zadumanym umyśle filozofa – Howard zaczął rozwijać typowe dla siebie tematy oraz silnie sugestywne połączenie historii z mitologią, którymi odznaczały się jego późniejsze teksty o epoce hyboryjskiej.
Kull jest kimś znacznie więcej niż tylko prostym prototypem Conana. Sam z siebie stanowi postać fascynującą: banita z Atlantydy, który zdobywa koronę Valusii po to tylko, by stwierdzić, iż jest ona tyle samo ciężarem, co nagrodą.
To pierwszy taki, unikatowy zbiór, zilustrowany przez wielokrotnie nagradzanego artystę Justina Sweeta, łączący razem wszystkie opowiadania Howarda, w których występuje Kull. Od jego pierwszego pojawienia w Królestwie cieni po Królów nocy – ostatnią opowieść o tym wojowniku-myślicielu. Po usunięciu wszelkich późniejszych poprawek edytorskich historie te zaprezentowane zostały w takiej postaci, w jakiej spisał je Howard. Tom ten obejmuje także wcześniej niepublikowane teksty, ich wersje oraz fragmenty, a także wprowadzenie napisane przez autorytet w zakresie twórczości Teksańczyka – Steve’a Tompkinsa i esej uznanego redaktora Patrice’a Louineta.
Oraz okładka polskiego wydania:
[image-browser playlist="584907" suggest=""]
Źródło: Katedra
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1998, kończy 26 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1949, kończy 75 lat
ur. 1970, kończy 54 lat