Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Premiera nowego filmu Gilliama w Polsce zagrożona? Mamy komentarz dystrybutora

Ostatnio informowaliśmy, że Terry Gilliam przegrał sprawę w sądzie i stracił prawa do filmu Człowiek, który zabił Don Kichota. Czy będzie mieć to wpływ na umowy dystrybucyjne i tym samym premierę w Polsce?

Informowaliśmy kilka dni temu, że Terry Gilliam stracił prawa do Człowiek, który zabił Don Kichota na rzecz Alfama Films. Oni mają podejmować wszystkie decyzje w związku z przyszłością tej produkcji.

Przy ogłoszeniu werdyktu sądu nie było jednak mowy o tym, jaki będzie mieć to wpływ na umowy dystrybucyjne, bo wiele krajów ma już ustalone daty premiery. W Polsce dystrybutorem jest Gutek Film, który premierę ustalił na 10 sierpnia. Zapytałem o tę sytuację i czy będzie mieć to wpływ na wyświetlanie na polskich ekranach:

– Przyglądamy się sprawie, jesteśmy w kontakcie z producentami. Nie jesteśmy stroną sporu i na dzień dzisiejszy nikt nie poprosił nas o wstrzymanie działań dystrybucyjnych – skomentował Jakub Duszyński z Gutek Film dla naEKRANIE.pl

-
-

Być może na tym etapie jest na to za wcześnie, by Alfama Films wyciągnęła jakiekolwiek wnioski i ustaliła plany na przyszłość. Można założyć, że najpierw zaczną od weryfikacji wszelkich umów i wówczas zapadną decyzję o tym, co dalej. Niewykluczone, że film w ogóle nie wejdzie do dystrybucji, skoro w oświadczeniu Paulo Branco, czyli producent z Alfama Films, który walczył z Gilliamem, twierdził, że ta produkcja została zrealizowana nielegalnie.

Przekonamy się w nadchodzących tygodniach i będzie Was informować o rozwoju sytuacji.

Źródło: naEKRANIE.pl / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.