Quentin Tarantino w dwóch książkach
W październiku do Polski trafią dwie książki poświęcone popularnemu reżyserowi i jego dziełom: Quentin Tarantino. Rozmowy oraz Pulp Fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino.
W październiku do Polski trafią dwie książki poświęcone popularnemu reżyserowi i jego dziełom: Quentin Tarantino. Rozmowy oraz Pulp Fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino.
Quentin Tarantino to jedna z ikon współczesnego kina, ostatnio został nagrodzony Oscarem za scenariusz do filmu Django. W dorobku ma wiele kultowych obrazów, w tym Pulp Fiction z Johnem Travoltą i Samuelem L. Jacksonem, któremu Jason Bailey poświęcił książkę Pulp Fiction. Wszystko o kultowym filmie Quentina Tarantino - ten dwustustronicowy album znajdziecie już w księgarniach.
Tydzień po jego premierze, 22 października do sprzedaży trafi zaś pozycja Quentin Tarantino. Rozmowy, czyli zbiór wywiadów z filmowcem.
Okładki i notki wydawnicze obu książek znajdziecie poniżej:
[image-browser playlist="581211" suggest=""]
Pierwsza kompletna historia Pulp Fiction.
Teraz dowiecie się o kultowym filmie Quentina Tarantino z 1994 r. wszystkiego: od pierwszych szkiców scenariusza, przez triumfalną premierę, po nieprawdopodobny wpływ na kształt współczesnego kina.
A konkretnie: opiszemy, jak wygląda Marsellus Wallace (i co mogła zawierać jego walizka), dowiemy się, dlaczego hamburgery – zwłaszcza z Big Kahuna – są podstawą pożywnego śniadania i… znacznie, znacznie więcej. W książce znalazły się obrazy, plakaty i grafiki inspirowane "Pulp Fiction".
[image-browser playlist="581212" suggest=""]
Tarantino.
Jego nazwisko to klasa sama w sobie w świecie filmu. Wyrazisty w słowach pasjonat i mistrz sztuki filmowej.
Książka Geralda Peary’ego jest zbiorem wywiadów z Quentinem Tarantino przeprowadzonych w różnych momentach jego kariery. Otwarty, entuzjastyczny i chętny do dzielenia się swoją miłością do filmu jest wymarzonym rozmówcą dla dziennikarzy.
W chronologicznie postępujących po sobie wywiadach opowiada o własnych filmach, o fascynacji innymi reżyserami i filmami, a także o swoim niezwykłym życiu. Szczerze mówi o tym, jak dorastał w Los Angeles, wychowany przez samotną matkę, pół Indiankę z plemienia Cherokee. O powodach, dla których rzucił szkołę i poszedł na kursy aktorskie. O tym kiedy postanowił zostać reżyserem. I dodaje, że gdyby nie pasja filmowa, na pewno nie pracowałby na poczcie ani nie byłby sprzedawcą telefonów… skończyłby w więzieniu.
Fot. Georges Biard.
Źródło: Axis Mundi / Buchmann
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat