Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Seksistowskie okładki komiksów? Artystka je przerobiła, parodiując mężczyzn

Hinduska artystka postanowiła sparodiować okładki komiksów, przedstawiając w swoich pracach mężczyzn w pozach zazwyczaj przypisywanych kobietom.

Shreya Arora to 21-letnia artystka z Indii, która zajmuje się przede wszystkim tworzeniem rozmaitych grafik i projektów wizualnych. Jak sama przyznaje, wielkim zaskoczeniem stał się dla niej komiksowy wizerunek kobiet, które przedstawiane są często w uwodzicielskich pozach, a rysownicy akcentują przede wszystkim ich przymioty seksualne.

Wizualna ekspozycja Hulka skupia się przede wszystkim na jego sile. W przypadku She-Hulk jedyne, co widzimy, to nacisk na seksualność. (…) Komiksy są bardzo często rysowane przez mężczyzn i dla mężczyzn, dla ich przyjemności. (…) Cielesne standardy dla mężczyzn, z wielkimi bicepsami i twardymi jak skała mięśniami brzucha, mają czynić ich silnymi i potężnymi, z czego superbohaterowie są znani. Z kolei cielesne standardy kobiet są podrasowane, aby wyglądały one seksownie. W dodatku ludzie uważają, że przykłady atletycznych, silnych kobiet z prawdziwego życia, jak choćby Serena Williams, są zbyt „męskie”.

Arora postanowiła więc stworzyć galerię prac, w której przerobiła znane okładki komiksów – w jej wizji możemy zobaczyć mężczyzn w pozach zarezerwowanych w powieściach graficznych głównie dla kobiet. Artystka nie ukrywa, że jej dzieła mają być parodią, ośmieszającą komiksowy wizerunek płci męskiej. Zobaczcie sami:

-
spoilery
-

 

Źródło: BBC / zdjęcie główne: Shreya Arora/Marvel
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]