Skype znosi konieczność logowania się do usługi
Od teraz korzystanie ze Skype’a nie wymaga zakładanie konta w usłudze przez wszystkich rozmówców. Microsoft uwolnił swój komunikator wideo, aby ułatwić pracownikom zdalnym komunikowanie się ze swoim zespołem.
Od teraz korzystanie ze Skype’a nie wymaga zakładanie konta w usłudze przez wszystkich rozmówców. Microsoft uwolnił swój komunikator wideo, aby ułatwić pracownikom zdalnym komunikowanie się ze swoim zespołem.
W dobie pandemii koronawirusa wzrasta zainteresowanie narzędziami do prowadzenia wideokonferencji. Jedno z nich radzi sobie na rynku nadzwyczaj dobrze – aplikacja Zoom zyskała na popularności dzięki temu, że tylko administrator musi założyć konto, aby rozpocząć prowadzenie konferencji. Reszta użytkowników może korzystać z platformy bez logowania - wystarczy, że odpalą link wygenerowany przez prowadzącego i automatycznie dołączą do konferencji za pośrednictwem przeglądarki.
Wokół Zooma narósł jednak szereg kontrowersji – okazało się, że część połączeń jest realizowana za pośrednictwem chińskich serwerów, co rodzi obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności rozmów. Przedstawiciele korporacji stwierdzili co prawda, że do przekierowania danych doszło przez przypadek, ale wielu specjalistów przestrzega przed wykorzystywaniem Zooma w celach służbowych. Według nich aplikacja ma zbyt dziurawe systemy bezpieczeństwa, aby użytkownicy mogli na niej w pełni polegać.
Na tym zamieszaniu postanowił skorzystać Microsoft, który zapowiedział, że uwolni platformę komunikacyjną Skype. Programiści umożliwili korzystanie z aplikacji bez rejestrowania się do usługi, na podobnej zasadzie, jak czyni to Zoom. Oto jak firma opisuje nową funkcję wprowadzoną do komunikatora:
Warto zauważyć, że Microsoft nie wymaga stworzenia konta nawet przez osobę prowadzącą spotkanie. Ale pod jednym względem oprogramowanie korporacji odstaje od Zooma – pozwala komunikować się jednocześnie 50 użytkownikom, a konkurencyjna aplikacja zgromadzi nawet do 100 osób w jednym pokoju. To ograniczenie nie powinno być jednak zbyt uciążliwe dla większości firm małych i średnich firm. Podczas realizacji codziennych spotkań limit 50 użytkowników powinien w zupełności wystarczyć do sprawnego komunikowania się w ramach zespołu.
Źródło: Ubergizmo
naEKRANIE Poleca
ReklamaDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1977, kończy 48 lat
ur. 1971, kończy 54 lat
ur. 1992, kończy 33 lat
ur. 1973, kończy 52 lat