Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Speeder – pojazd rodem z Gwiezdnych wojen

Kalifornijski start-up Jetpack Aviation postanowił skonstruować pojazd latający, który swoim kształtem nawiązuje do skuterów repulsorowych z Gwiezdnych Wojen. Jest wielki, szybki i wznosi się na duże wysokości.

Pościg na Endorze z Powrotu Jedi na długo zapadł w pamięci wielu miłośnikom Gwiezdnych wojen. Nic dziwnego, że znalazła się firma, która postanowiła w końcu zbudować pojazd, który swoją funkcjonalnością przypomina skutery repulsorowe. Speeder, dzieło kalifornijskiego start-upu Jetpack Aviation, nie jest wyłącznie projektem koncepcyjnym. Pojazd ten ma wejść do powszechnej dystrybucji.

Przy czym słowo „powszechna” należy rozumieć następująco: w pierwszej fazie wdrażania projektu na rynku pojawi się 20 modeli rekreacyjnych, które wybadają potencjał pojazdów tego typu. Następnie firma rozpocznie pracę nad komercyjnymi i wojskowymi konstrukcjami, które będą mogły poruszać się bez asysty pilota, wykorzystując do nawigacji sztuczną inteligencję.

Zanim jednak tak zaawansowane konstrukcje wylecą w przestworza, Jetpack Aviation skupi się na modelach rekreacyjnych. Za podstawowy model Speedera trzeba zapłacić aż 380 tysięcy dolarów, a w tej cenie otrzymamy całkiem porządną zabawkę wyposażoną w silnik turbinowy napędzany oczyszczoną naftą, paliwem lotniczym bądź olejem napędowym. Według specyfikacji producenta skuter będzie w stanie rozpędzić się do ok. 240 km/h i wznieść się na wysokość do 5 kilometrów, a pełny bak pozwoli latać przez ok. 20 minut. Jetpack Aviation ostrzega jednak, że do lotów wysokościowych konieczne może okazać się skorzystanie z butli tlenowej.

-
-

Jeśli ktoś wierzy w to, że firmie uda się zrealizować tak ambitny plan, może zamówić Speedera w przedsprzedaży i zapłacić zaliczkę w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Źródło: Futurism / Zdjęcie: Jetpack Aviation

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Mroczna wieża – kto zagra Rolanda…

Mroczna wieża to popularna seria fantasy autorstwa Stephena Kinga. Amazon szykuje wysokobudżetowy serial.

Dawid Muszyński
-

To My – recenzja filmu

Czy po świetnym Uciekaj, Jordan Peele jest w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć? Sprawdzamy jego…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Czubak
-

CD Projekt planuje wydać niezapowiedzianą grę…

Nie tylko Cyberpunk 2077 - CD Projekt ma w planach kolejną wysokobudżetową produkcję. Gra miałaby…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]