Streaming to przyszłość branży gier? Amazon również pracuje nad usługą grania w chmurze

Usługi streamowania wideo czy muzyki cieszą się dużą popularnością. Czy już wkrótce tak samo będzie z grami?

Usługi streamowania wideo czy muzyki cieszą się dużą popularnością. Czy już wkrótce tak samo będzie z grami?

Wygląda na to, że streaming gier rzeczywiście może stać się przyszłością w branży gier. Sony ma swoją usługę PlayStation Now (niestety nie jest ona dostępna w Polsce), niedawno w sieci pojawiły się doniesienia, że taką technologię rozwija Microsoft i ma ona stać się istotnym elementem kolejnego Xboksa, a Google w ubiegłym roku ujawniło Project Stream. Nie można zapomnieć też o funkcjonującym już i ciągle rozwijanym GeForce Now.

Na tym jednak nie koniec, bo jak donosi serwis The Information, nad usługą grania w chmurze ma pracować też kolejny gigant - amerykański Amazon. Szczegółów póki co brakuje, ale Amazon ma już prowadzić rozmowy z wydawcami gier, a sama usługa miałaby zadebiutować najwcześniej w 2020 roku.

Granie w chmurze to całkiem interesujący koncept, który eliminuje wymagania sprzętowe niemal do zera, umożliwiając uruchamianie wymagających gier nawet na słabszych sprzętach - nie stworzonych do gier laptopach, tabletach czy smartfonach. Konieczne jest tu jednak przede wszystkim posiadanie odpowiednio szybkiego i stabilnego połączenia z internetem.

Źródło: theinformation.com / fot. Amazon

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV