System Shock 3 z problemami. Gra straciła wydawcę

System Shock 3 utraciło wydawcę, a prawa ponownie trafiły do twórców projektu.

System Shock 3 utraciło wydawcę, a prawa ponownie trafiły do twórców projektu.

Michał Czubak

Michał Czubak

Produkcja System Shock 3 ciągle ma pod górkę. Najpierw twórcy długo szukali wydawcy, a teraz znów muszą to zrobić. Prawa wróciły do studia OtherSide Entertainment. Oczywiście nie za darmo. Deweloper musiał je odkupić od Starbreeze, wydawcy, który przejął je w 2017 roku. Porozumienie pomiędzy stronami gwarantuje niedawnemu wydawcy gry zwrot całości poniesionych kosztów na rzecz projektu.

Starbreeze zmuszone zostało do sprzedaży praw po katastrofie finansowej, jaką okazała się gra OVERKILL’s The Walking Dead. Gra sprzedała się znacznie poniżej oczekiwań i firma, żeby funkcjonować, musi wyprzedawać cześć swoich aktywów. Padło na System Shock 3. Czy pod młotek pójdą także Psychonauts 2 i Ten Crowns? Nie wiadomo. Na tę chwilę Starbreeze zachowuje prawa wydawnicze.

Uważam, że jest to dla nas najlepsze rozwiązanie. Smutno, że nie możemy ukończyć projektu z OtherSide. System Shock 3 to fantastyczny tytuł opracowany we współpracy z legendą branży Warrenem Spectorem i nie mogę się doczekać premiery tej gry - mówi Mikael Nermark dyrektor generalny Starbreeze.

Źródło: dualshockers.com; starbreeze.com / fot. OtherSide Entertainment

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV