Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Tak mogłaby wyglądać wieloosobowa rozgrywka w rzeczywistości rozszerzonej

Być może gogle Magic Leap One nie są doskonałym sprzętem do rzeczywistości rozszerzonej, ale trzeba przyznać, że tkwi w nich spory potencjał. Studio Viewer Ready pokazało, jak sprzęt sprawdziłby się w grach wieloosobowych.

Największą wadą gogli Magic Leap jest bez wątpienia ograniczona liczba aplikacji wykorzystujących potencjał tego sprzętu. Pierwsi użytkownicy otrzymali do dyspozycji tylko kilka prostych programów oraz obietnicę, że w przyszłości będzie ich o wiele więcej. Owszem, nadchodzące projekty zapowiadają dość ciekawe, mamy dostać do dyspozycji m.in. strzelankę Dr. Grordbort’s Invaders, w której ubijemy kilka wrednych robotów. Ale to projekt od Viewer Ready jest najciekawszy.

Pracownik studia, JJ Castillo, opublikował na swoim Twitterze film, na którym przedstawił kilka zdalnie sterowanych awatarów, które razem z graczem uczestniczą w zabawie:

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie mamy tu do czynienia z niczym niezwykłym, ale projekt ten to tak naprawdę pierwsze przymiarki do stworzenia wieloosobowych gier AR. Awatary zaprezentowane na filmie są symboliczne, a rozgrywka nie jest zbytnio angażująca. Ot, gracze otrzymali do dyspozycji możliwość strzelania do wirtualnych tarcz. Najważniejsze jest jednak to, co kryje się w samej aplikacji: algorytmy zdolne połączyć kilku graczy w jednej rzeczywistości rozszerzonej.

-
-

Zanim na rynku pojawią się pierwsze wieloosobowe tytuły AR, minie z pewnością jeszcze wiele miesięcy. Ale zespół Viewer Ready udowodnił, że już dziś dysponujemy technologią, która mogłaby posłużyć do stworzenia takiego doświadczenia. W pierwszej fazie rozwoju prawdopodobnie byłyby to gry rozgrywające się z perspektywy jednych gogli, które przechwytywałyby obraz i przesyłały go na komputery innych użytkowników. Jednak w przyszłości można rozwinąć tę technologię, aby kilku graczy mogło poruszać się w ramach jednorodnej rzeczywistości rozszerzonej jednocześnie.

Kto wie, może za kilka lat doczekamy się kontynuacji Pokemon GO, która w pełni wykorzysta potencjał rzeczywistości rozszerzonej w trybie wieloosobowym?

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Co o tym sądzisz?

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]

 

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]