Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Tak mogłaby wyglądać wieloosobowa rozgrywka w rzeczywistości rozszerzonej

Być może gogle Magic Leap One nie są doskonałym sprzętem do rzeczywistości rozszerzonej, ale trzeba przyznać, że tkwi w nich spory potencjał. Studio Viewer Ready pokazało, jak sprzęt sprawdziłby się w grach wieloosobowych.

Największą wadą gogli Magic Leap jest bez wątpienia ograniczona liczba aplikacji wykorzystujących potencjał tego sprzętu. Pierwsi użytkownicy otrzymali do dyspozycji tylko kilka prostych programów oraz obietnicę, że w przyszłości będzie ich o wiele więcej. Owszem, nadchodzące projekty zapowiadają dość ciekawe, mamy dostać do dyspozycji m.in. strzelankę Dr. Grordbort’s Invaders, w której ubijemy kilka wrednych robotów. Ale to projekt od Viewer Ready jest najciekawszy.

Pracownik studia, JJ Castillo, opublikował na swoim Twitterze film, na którym przedstawił kilka zdalnie sterowanych awatarów, które razem z graczem uczestniczą w zabawie:

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie mamy tu do czynienia z niczym niezwykłym, ale projekt ten to tak naprawdę pierwsze przymiarki do stworzenia wieloosobowych gier AR. Awatary zaprezentowane na filmie są symboliczne, a rozgrywka nie jest zbytnio angażująca. Ot, gracze otrzymali do dyspozycji możliwość strzelania do wirtualnych tarcz. Najważniejsze jest jednak to, co kryje się w samej aplikacji: algorytmy zdolne połączyć kilku graczy w jednej rzeczywistości rozszerzonej.

-
-

Zanim na rynku pojawią się pierwsze wieloosobowe tytuły AR, minie z pewnością jeszcze wiele miesięcy. Ale zespół Viewer Ready udowodnił, że już dziś dysponujemy technologią, która mogłaby posłużyć do stworzenia takiego doświadczenia. W pierwszej fazie rozwoju prawdopodobnie byłyby to gry rozgrywające się z perspektywy jednych gogli, które przechwytywałyby obraz i przesyłały go na komputery innych użytkowników. Jednak w przyszłości można rozwinąć tę technologię, aby kilku graczy mogło poruszać się w ramach jednorodnej rzeczywistości rozszerzonej jednocześnie.

Kto wie, może za kilka lat doczekamy się kontynuacji Pokemon GO, która w pełni wykorzysta potencjał rzeczywistości rozszerzonej w trybie wieloosobowym?

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]