Repertuar kin Nowość Program TV
 

Tak mogłaby wyglądać wieloosobowa rozgrywka w rzeczywistości rozszerzonej

Być może gogle Magic Leap One nie są doskonałym sprzętem do rzeczywistości rozszerzonej, ale trzeba przyznać, że tkwi w nich spory potencjał. Studio Viewer Ready pokazało, jak sprzęt sprawdziłby się w grach wieloosobowych.

Największą wadą gogli Magic Leap jest bez wątpienia ograniczona liczba aplikacji wykorzystujących potencjał tego sprzętu. Pierwsi użytkownicy otrzymali do dyspozycji tylko kilka prostych programów oraz obietnicę, że w przyszłości będzie ich o wiele więcej. Owszem, nadchodzące projekty zapowiadają dość ciekawe, mamy dostać do dyspozycji m.in. strzelankę Dr. Grordbort’s Invaders, w której ubijemy kilka wrednych robotów. Ale to projekt od Viewer Ready jest najciekawszy.

Pracownik studia, JJ Castillo, opublikował na swoim Twitterze film, na którym przedstawił kilka zdalnie sterowanych awatarów, które razem z graczem uczestniczą w zabawie:

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie mamy tu do czynienia z niczym niezwykłym, ale projekt ten to tak naprawdę pierwsze przymiarki do stworzenia wieloosobowych gier AR. Awatary zaprezentowane na filmie są symboliczne, a rozgrywka nie jest zbytnio angażująca. Ot, gracze otrzymali do dyspozycji możliwość strzelania do wirtualnych tarcz. Najważniejsze jest jednak to, co kryje się w samej aplikacji: algorytmy zdolne połączyć kilku graczy w jednej rzeczywistości rozszerzonej.

-
-

Zanim na rynku pojawią się pierwsze wieloosobowe tytuły AR, minie z pewnością jeszcze wiele miesięcy. Ale zespół Viewer Ready udowodnił, że już dziś dysponujemy technologią, która mogłaby posłużyć do stworzenia takiego doświadczenia. W pierwszej fazie rozwoju prawdopodobnie byłyby to gry rozgrywające się z perspektywy jednych gogli, które przechwytywałyby obraz i przesyłały go na komputery innych użytkowników. Jednak w przyszłości można rozwinąć tę technologię, aby kilku graczy mogło poruszać się w ramach jednorodnej rzeczywistości rozszerzonej jednocześnie.

Kto wie, może za kilka lat doczekamy się kontynuacji Pokemon GO, która w pełni wykorzysta potencjał rzeczywistości rozszerzonej w trybie wieloosobowym?

Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Co o tym sądzisz?