To: Rozdział 2 - pierwsze opinie już w sieci. Czy horror się udał?

To: Rozdział 2 to oczekiwany horror na podstawie prozy Stephena Kinga. Do sieci trafiły już pierwsze reakcje widzów, którzy mieli okazję go obejrzeć.

To: Rozdział 2 to oczekiwany horror na podstawie prozy Stephena Kinga. Do sieci trafiły już pierwsze reakcje widzów, którzy mieli okazję go obejrzeć.

Michalina Reda
Michalina Reda

To: Rozdział 2 to kontynuacja filmu na podstawie prozy Stephena Kinga. Tym razem akcja rozgrywa się 27 lat po wydarzeniach z części pierwszej, a - dorosły już - Klub Frajerów wraca do Derry by ostatecznie rozprawić się z Pennywise'em. W obsadzie zobaczymy aktorów takich jak James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone czy Andy Bean.

Do premiery filmu pozostało jeszcze trochę czasu, a do sieci trafiły już pierwsze opinie widzów, którzy mieli okazję obejrzeć produkcję przedpremierowo. Z uwagi na to, że obowiązuje embargo, są to reakcje pozbawione detali, szczegółów fabularnych i przede wszystkim spoilerów, jednak i tak można na ich podstawie wywnioskować z jakim obrazem mamy tu do czynienia. Jak się okazuje, pozytywów jest dużo, ale znajdą się także słowa krytyki. Warto wspomnieć, że publiczność jak jeden mąż twierdzi, że całe show kradnie Bill Hader (Richie) - aktor zbiera powszechne głosy uznania.

Entuzjaści nazywają film bardzo dobrym, godnym następcą pierwowzoru. Chwalone są kreacje aktorskie i chemia między głównymi bohaterami. Twórcy umiejętnie balansują między horrorem a humorem, co daje ciekawą i intrygującą mieszankę. W Rozdziale 2 jest bardziej brutalnie, całość jest wierna książce; poruszona została mocniejsza tematyka - mamy tu między innymi traumy wieku dziecięcego, z którymi teraz zmagają się dorośli. Cała historia ma stanowić satysfakcjonującą konkluzję dla tej historii, co powinno zadowolić widzów. Co ważne, na ekranie jest także więcej Pennywise'a.

Krytykujący natomiast uważają, że w filmie nie ma odpowiedniego napięcia, a to przez to, że nigdy nie ustalono wyraźnych granic - nie wiadomo, co Pennywise może zrobić, a czego nie, wobec czego działania Klubu Frajerów wydają się być pozbawione logiki i sensu. Głosów o tym, że film jest mało przerażający, pojawia się co najmniej kilka, co może być niepokojącym sygnałem dla wszystkich fanów. Krytycy zwracają uwagę, że film jest za bardzo przywiązany do części pierwszej i w głównej mierze odtwarza i przerabia to, co już widzieliśmy na ekranie (przez to też dorosła obsada nie ma dla siebie tyle czasu ile by mogła). Prawie 3 godziny trwania natomiast sprawiają, że całość trochę się dłuży.

To: Rozdział 2 - premiera odbędzie się 6 września.

null

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV