W Wenecji zaprezentowano interrekatywny film The Line

Publiczność 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji miała okazję po raz pierwszy obejrzeć brazylijski film interaktywny przeznaczony do oglądania w technologii VR.

Publiczność 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji miała okazję po raz pierwszy obejrzeć brazylijski film interaktywny przeznaczony do oglądania w technologii VR.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  vr 

Twórcy z Arvore Immersive Experiences zaprezentują publiczności Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji swoje najnowsze, nietypowe dzieło – interaktywny film The Line, który można oglądać wyłącznie za pośrednictwem gogli do wirtualnej rzeczywistości. W sieci pojawił się zwiastun reklamujący tę produkcję.

W tej 12-minutowej miniaturze widz ma okazję przyjrzeć się historii dwóch zakochanych w sobie lalek: Pedro i Rosy. Film The Line wyróżnia się na tle innych festiwalowych produkcji nie tylko tym, że zaprojektowano go z myślą o goglach VR. To także interaktywny spektakl, który w pełni wykorzystuje potencjał wirtualnej rzeczywistości. W roli reżysera osadzono Ricardo Laganaro z Arvore Immersive Experiences, który odpowiada za stworzenie wielu filmów dookolnych stworzonych przez to studio. Laganaro pracował także nad dokumentem Step the Line, który można oglądać za pośrednictwem gogli Oculusa. Jego produkcje dotarły łącznie do 60 milionów odbiorców.

Według Laganaro wprowadzenie interaktywności pomaga widzowi wczuć się w to, co widzi na ekranie. Historia nie może toczyć się bez odbiorcy, to on popycha akcję do przodu. Jest niemym bohaterem, którego ruchy kształtują filmową rzeczywistość. Co ciekawe, nie zastosowano tu żadnych sztuczek, które pozwalają przenieść akcję w inne miejsce, jak np. możliwość teleportacji do wskazanego fragmentu wirtualnej przestrzeni.

Wszystkie ruchy odbiorcy w fizycznym świecie są ekwiwalentem ruchu w świecie wirtualnym – tłumaczy twórca.

The Line będzie prezentowany podczas festiwalu w trakcie programu Venice VR od 29 sierpnia do 7 września.

Źródło: variety.com / Zdjęcie: YouTube

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV