Wdowy: premiera zekranizowanego thrillera wkrótce

Zanim do polskich kin zawita film Wdowy, na półki księgarń trafi książkowy pierwowzór autorstwa Lyndy Le Plante.

Zanim do polskich kin zawita film Wdowy, na półki księgarń trafi książkowy pierwowzór autorstwa Lyndy Le Plante.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Widows autorstwa Lynda La Plante to opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Premiera powieści, nakładem wydawnictwa W.A.B., będzie miała miejsce 17 października.

Widows na podstawie powieści w reżyserii Steve’a McQueena ukaże się na ekranach polskich kin 16 listopada. W rolach głównych występują m.in. Viola Davis, Colin Farell, Liam Neeson, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki.

Oto okładka oraz opis Wdów:

Wdowy - okładka
Źródło: W.A.B.

Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!
Harry Rawlins jest – był – zawodowcem w każdym calu. A jednak skok na pancerny furgon, zaplanowany przez niego w najdrobniejszych szczegółach, zakończył się fiaskiem. Policja w furgonetce, której użyto do napadu, znalazła trzy zwęglone ciała: Terry’ego Millera, Joego Pirellego i samego Harry’ego. Dolly Rawlins. Linda Pirelli. Shirley Miller. Trzy kobiety, znające się wcześniej z widzenia, owdowiały w jednym momencie. W każdej chwili do ich drzwi może zapukać policja albo gangsterzy, którzy przejęli rewir Harry’ego. Wszyscy chcą jednego: należącego do Harry’ego niepozornego notesu, który w londyńskim półświatku może być prawdziwą bombą z opóźnionym zapłonem. Dolly ma trzy wyjścia. Oddać notes policji, sprzedać go gangsterom albo… skorzystać z instrukcji Harry’ego i dokończyć jego dzieło. Ostatni wielki skok. Milion funtów w gotówce. Odpowiedź nasuwa się sama. Dolly potrzebuje jedynie wspólników. A raczej wspólniczek...

Źródło: W.A.B. / fot. W.A.B.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV