Zabawy i zabójstwa: nowa książka ze świata Riverdale w księgarniach

Od dzisiaj na fanów realiów Riverdale czeka w księgarniach nowa powieść. Zabawy i zabójstwa już w sprzedaży.

Od dzisiaj na fanów realiów Riverdale czeka w księgarniach nowa powieść. Zabawy i zabójstwa już w sprzedaży.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Zabawy i zabójstwa to najnowsza powieść Micol Ostow osadzona w realiach świata Riverdale, który możecie znać chociażby z komiksów lub serialu

Zabawy i zabójstwa to trzecia powieść Ostow, po książkach Dzień wcześniej oraz Powrót nad Shadow Lake. To młodzieżowe powieści obyczajowe z silnie zaznaczonym wątkiem kryminalnym. W tym tomie będziemy śledzić dalsze losy Archiego i spółki. 

Oto okładka i opis Zabaw i zabójstw:

Riverdale. Zabawy i zabójstwaŹródło: Feeria

Riverdale postanawia wskrzesić dawną miejską tradycję – festiwal Rewia Radości. Ma on podobno długą historię, sięgającą pierwszego udanego pozyskania syropu klonowego przez osadników, ale w miejskich archiwach brak na ten temat jakichkolwiek zapisów. Archie, Betty, Veronica i Jughead są pewni, że kryje się za tym coś więcej. Ich przypuszczenia potwierdzają się, kiedy pierwszego festiwalowego wieczora w 75-letniej kapsule czasu zostaje znaleziony ludzki szkielet. Ale trup w beczce po syropie klonowym nie jest jedynym problemem, który pojawia się podczas festiwalu. Uczestnikom przytrafiają się tajemnicze wypadki, które dotykają także przyjaciół głównych bohaterów… Ktoś wyraźnie stara się położyć kres Rewii Radości raz na zawsze – ale kto? A co ważniejsze, dlaczego? Czy Archie i jego przyjaciele powstrzymają te działania, zanim będzie za późno?

Źródło: Feeria / fot. Feeria

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV