Menu

Aktualności

Zawód: powieściopisarz – wkrótce nowa książka Murakamiego

W sierpniu ukaże się nowa książka Haruki Murakamiego. Zawód: powieściopisarz to zbiór esejów japońskiego pisarza.

W przyszłym miesiącu ukaże się nowa na naszym rynku książka wybitnego japońskiego pisarza Haruki Murakamiego. Będzie to Zawód: powieściopisarz – jest to zbiór esejów, które autor zaczął pisać sześć lat temu.

Autor pokazuje w nich swoją pisarską drogę, a przez to eseje zawierają elementy autobiograficzne. Murakami także dzieli się z czytelnikami refleksjami na temat twórczości w ogóle.

Oto krótki fragment książki:

Budzę się codziennie rano, podgrzewam w kuchni kawę, nalewam do dużego kubka, niosę kubek do gabinetu, siadam przy biurku i uruchamiam komputer (czasami tęsknię za liniowanym papierem i długo używanym i ukochanym grubym piórem Mont Blanc). Zaczynam się zastanawiać: „No to o czym by tu napisać?”. Jestem w takich chwilach naprawdę szczęśliwy. Pisanie nigdy nie wydawało mi się męczące – mówię to szczerze. Nigdy też (na szczęście) nie zdarzyło mi się przeżywać męki twórczej z powodu tego, że nie mogę pisać. Myślę wręcz, że gdyby mi to nie sprawiało przyjemności, pisanie nie miałoby w ogóle sensu. Nie mogę się pogodzić z ideą pisania jako ciężkiej pracy. Według mnie powieść to coś, co w zasadzie powinno samo łatwo się narodzić.

Zawód powieściopisarz - okładka
Źródło: Muza

Zawód: powieściopisarz ukaże się nakładem wydawnictwa Muza 16 sierpnia. Książka będzie liczyła 288 stron i będzie kosztować. 34,90 zł.

Źródło: Muza / fot. Muza
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze