Przeczytaj w weekend

Zgubiłam swoje ciało - zwiastun nagrodzonej w Cannes francuskiej animacji od Netflixa

Netflix zaprezentował zwiastun filmu animowanego Zgubiłam swoje ciało opartego na powieści Happy Hand Guillaume’a Lauranta.

Netflix zaprezentował zwiastun filmu animowanego Zgubiłam swoje ciało opartego na powieści Happy Hand Guillaume’a Lauranta.

W filmie Zgubiłam swoje ciało odcięta dłoń ucieka z paryskiego laboratorium i rusza na poszukiwanie swojego utraconego ciała, czyli dostawcy pizzy o imieniu Naoufel. Podczas przerażającej wędrówki przez miasto walczy ona z gołębiami i szczurami oraz wspomina Naoufela i jego miłość, bibliotekarkę Gabrielle. Te retrospekcje pozwalają nam zacząć się domyślać, co doprowadziło do tej makabrycznej sytuacji, i tworzą artystyczne tło dla spotkania całej trójki — jeśli tylko do niego dojdzie. Zadebiutował zwiastun produkcji, który możecie obejrzeć poniżej.

Produkcja została nagrodzona Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na tegorocznym Festiwalu w Cannes. W obsadzie dubbingu znaleźli się Victoire Du Bois, Hakim Faris oraz Patrick d'Assumcao. Premiera animacji 29 listopada w ofercie Netflixa.

 

Źródło: YouTube/zdjęcie główne: screen z YouTube

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV