Apple TV+ w Polsce - cena, tytuły

Apple TV+ zadebiutuje w Polsce w dniu światowej premiery. Ile będzie kosztować serwis VoD od Apple i jakie są warunki korzystania z usługi?

Apple TV+ zadebiutuje w Polsce w dniu światowej premiery. Ile będzie kosztować serwis VoD od Apple i jakie są warunki korzystania z usługi?

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  apple tv+ 

Apple TV+ w Polsce! Platforma nie ominie polskiego rynku. W dniu światowej premiery miłośnicy filmów z naszego kraju będą mogli zapisać się na listę subskrypcyjną, aby przekonać się, jakie seriale przygotowali dla nich twórcy pracujący dla korporacji z Cupertino. Firma udostępniła już najważniejsze informacje dotyczące sposobu funkcjonowania usługi.

Platforma zadebiutuje na iPhone’ach, iPadach, Macach, przystawce telewizyjnej Apple TV oraz inteligentnych telewizorach Samsunga z 2018 i 2019 roku. Do końca roku ma pojawić się także na telewizorach oraz przystawkach telewizyjnych Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony oraz VIZIO. Pojedyncza subskrypcja upoważni do korzystania z Apple TV+ sześciu osobom jednocześnie funkcjonujących w ramach tej samej Chmury rodzinnej.

Apple TV+ - cena i data premiery

Z serwisu skorzystamy już 1 listopada. Apple wprowadziło wyłącznie jeden plan taryfowy, a subskrypcja Apple TV+ kosztuje w Polsce 24,99 zł. W tej cenie otrzymamy dostęp do wszystkich produkcji zarówno w standardowej rozdzielczości, jak i w 4K. Nie będzie trzeba płacić nic ekstra za korzystanie z technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos czy oglądanie filmów w UHD, jak ma to miejsce na platformie Netflix.

Widzowie zainteresowani przetestowaniem usługi mogą korzystać z niej przez siedem dni za darmo. Korporacja przygotowała także ciekawą promocję dla tych, którzy kupili bądź kupią iPhone’a, iPada lub MacBooka po 10 września – jeśli zapiszą się do Apple TV+ w ciągu trzech miesięcy od daty zakupu urządzenia, otrzymają w prezencie darmową roczną subskrypcję. A jeśli ktoś zakupił wspomniany sprzęt wcześniej, może liczyć na 3-miesięczną darmową subskrypcję.

Apple nie udostępniło pełnej listy tytułów, które znajdziemy w Apple TV+.  Firma poinformowała za to, że nowe tytuły oryginalne będą pojawiać się raz w miesiącu. Użytkownicy będą mogli pobrać filmy do pamięci urządzenia, aby oglądać je w trybie offline w miejscach, w których nie mają dostępu do internetu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jedna z najgłośniejszych produkcji oryginalnych, Oprah’s Book Club, będzie publikowana w dość dużych odstępach czasowych. Pierwszy wywiad w tej serii z Ta-Nehisi Coates, autorem The Water Dancer, pojawi się w dniu premiery platformy, a na kolejny przyjdzie nam czekać aż dwa miesiące.

Apple TV+ - filmy i seriale oryginalne dostępne w dniu premiery

Źródło: Zdjęcie: Apple

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV