Przeczytaj w weekend

Doniczki w kształcie Baby Groota – recenzja i konkurs

W redakcji pojawiła się mała armia sympatycznych stworów – pięć doniczek inspirowanych Baby Grootem. Jedna z nich może trafić w twoje ręce.

W redakcji pojawiła się mała armia sympatycznych stworów – pięć doniczek inspirowanych Baby Grootem. Jedna z nich może trafić w twoje ręce.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Chińskie sklepy z gadżetami i elektroniką pełne są zabawek, które w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do tworów popkultury. I choć większość już na pierwszy rzut oka wygląda zbyt tandetnie, aby zainteresowały szerokie grono odbiorców, można wśród nich wyłowić perełki. Takie jak doniczka nawiązująca wyglądem do jednego z najsympatyczniejszych bohaterów ostatnich lat, Baby Groota ze Guardians of the Galaxy Vol. 2.

Do naszego biura trafiło pięciu takich przystojniaków i od razu podbiły serca całej załogi. W sumie nic w tym dziwnego – doniczkowe Grooty z GearBest prezentują się obłędnie.

Piękny plastik, dyskusyjne wykończenie

Gdyby oceniać ten gadżet wyłącznie po zdjęciach, udostępnionych w sklepie, na pewno zdobyłby wysokie noty. Coś pomiędzy „to cudowne” a „kiedy mogę spodziewać się dostawy?”. Fotografie na stronie produktu są jednak nieco przekłamane – wyostrzono je i znacząco podbito kontrast, aby figurka prezentowała się bardziej imponująco. W rzeczywistości kolory są bardziej zgaszone i stonowane, co najbardziej widać po zagłębieniach w plastiku.

Dokładność malowania pozostawia nieco do życzenia, nie wszystkie zielone elementy pomalowano z należytą starannością, ale jak na gadżet w tej cenie, na żywo doniczka prezentuje się bardzo dobrze. Po pierwsze liczba zielonych elementów jest niewielka, dlatego patrząc na Groota z większej odległości nie zauważymy tych niedociągnięć. Po drugie jakość odlewu jest więcej niż zadowalająca. Obawiałem się, że te zagłębienia w korze będą namalowane, tymczasem figurka ma świetną fakturę – aż prosi się, żeby nałożyć podkład na nowo i za pomocą kilku prostych technik malarskich przerobić ją na małe dzieło sztuki.

Figurka, doniczka, przybornik

Baby Groot – albo raczej „Człowiek drzewo”, jak nazywają go producenci –  w założeniu miał być doniczką, w której zmieści się mały kwiatek. Z braku niewielkich roślinek, które godnie prezentowałyby się w tym gadżecie, postanowiłem posadzić kiełki rzodkiewki i zarejestrować, jak zmieniają oblicze Baby Groota w trakcie rośnięcia. Muszę przyznać, że z każdym kolejnym dniem, prezentował się coraz lepiej, a efekty tej zabawy można zobaczyć na poniższym filmie.

Doniczka jest urocza, bez problemu sprawdzi się w czysto ozdobnej funkcji. A wnętrze głowy Groota jest tak pojemne – żeby nie napisać puste – że może posłużyć jako stojak na długopisy, pojemnik na klucze lub drobne. A najlepsze w tym gadżecie jest to, że zapłacimy za niego niewiele. W regularnej cenie doniczka na GearBest kosztuje ok. 30 zł, a w promocji można dostać ją o ok. 5 zł taniej.

Konkurs – przygarnij Groota

Chcesz, aby taki Groot zagościł w Twoim domu? Nic prostszego, po prostu napisz w komentarzu, do czego wykorzystałbyś tę elegancką doniczkę. Pięć najciekawszych i najbardziej kreatywnych propozycji nagrodzimy figurką. Na odpowiedzi czekamy do 22 lutego do godziny 23:59.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV