W sześciu dostępnych na obecną chwilę częściach zakapturzona postać pojawia się w okresie wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej oraz w renesansowych Włoszech. Kolejne części toczą się w okresie świetności imperium ottomańskiego, rewolucji amerykańskiej, a także w czasach zwanych złotą erą piractwa. Assassin's Creed: Unity jest kolejnym członkiem rodziny i wprowadzi nowego, piątego w kolejności asasyna. Wraz ze zmianą bohatera fabuła toczyć będzie się w nowym okresie historycznym – tym razem padło na Wielką Rewolucję Francuską. Ubisoft, wydawca serii "Assassin’s Creed", zapewne nie poprzestanie na czasach, w których zgilotynowane głowy arystokracji radośnie toczyły się po paryskim bruku. Postanowiliśmy zatem nieco pofantazjować na temat tego, dokąd i w jaki okres historyczny ścieżki mogłyby zaprowadzić kolejnych wirtualnych asasynów.

Potop szwedzki (1655-1660)

Niedługo po wojnie trzydziestoletniej na Ukrainie wybuchło powstanie Chmielnickiego, które bardzo osłabiło Rzeczpospolitą. Krótko po tych wydarzeniach na Polskę napadli, praktycznie jednocześnie, Moskwiczanie i Szwedzi. Wojenna zawierucha, sienkiewiczowski rozmach, polskie miasta, a pośrodku wszystkiego asasyn wymachujący szablą – brzmi to naprawdę nieźle. Zresztą któż miałby coś przeciw, gdyby w tej scenie stanęli naprzeciw siebie asasyn i templariusz?

[video-browser playlist="630456" suggest=""]

Konkwistadorzy i hiszpański podbój Ameryki Południowej (pierwsza połowa XVI w.)

Czasy, gdy po Ameryce Południowej przetaczali się kolejni konkwistadorzy, były krwawe i niespokojne. Rdzenni mieszkańcy walczący z ludźmi pokroju Francisco Pizarro czy Hernana Corteza, olbrzymie miasta (niektóre ponoć ze złota) z gigantycznymi piramidami, tajemnice skrywane przez monumentalne budowle, składanie ofiar dla indiańskich bóstw... Może i tutaj pojawiłaby się jakaś kryształowa czaszka? Każdy asasyn powinien czuć się tu jak ryba w wodzie.

[video-browser playlist="630458" suggest=""]

Starożytny Egipt (od 3350 p.n.e.)

Choć tak dalekie wybieganie w przeszłość może i kłóci się z logiką (wszak podli templariusze chcący zdobyć władzę nad światem to wynalazek czasów nowożytnych), to jednak skakanie po wierzchołkach piramid i pełne tajemnic starożytne metropolie wydają się być na tyle kuszące, że taką nieścisłość można byłoby przełknąć.

[image-browser playlist="580320" suggest=""]

Średniowieczna Japonia (XII-XVI w.)

Okres stanowiący kanwę wielu ciekawych historii i dzieł. Historia samurajów i roninów, walczących ze sobą szogunatów i bandytów wałęsających się po drogach. Czasy, w których honor znaczył więcej niż życie, to prawdziwy samograj, a jedyne, czego można żałować, to tego, że głosu głównemu bohaterowi nie użyczy Toshiro Mifune.

[video-browser playlist="630461" suggest=""]

Bolszewicy i upadek caratu w Rosji (początek XX w.)

Okres niepokojów społecznych, który przerodził się w kilka następujących po sobie rewolucji, doprowadzając do władzy bolszewików i kończąc kilkusetletnie panowanie caratu w Rosji. Te niespokojne czasy obfitowały w zdarzenia i postacie, które mogłyby pojawić się w grze – zabójstwo Romanowów, wydarzenia na pancerniku Aurora; Lenin czy Rasputin mogliby być ozdobami serii.

[video-browser playlist="630462" suggest=""]

Powstanie bokserów (przełom XIX i XX w.)

I znów wracamy do orientalnych klimatów. Przełom wieków przyniósł bunt przeciwko zachodniej obecności w Chinach i nierównemu traktowaniu Chińczyków względem Europejczyków. Klęski żywiołowe, zacofanie w rozwoju niższych klas społecznych doprowadziło do zrywu stowarzyszenia zwanego bokserami (od szkolenia się w sztukach walki). Wielkie przemiany kulturowe i społeczne w Chinach, rodzące się triady, majaczący na horyzoncie wielki Mao – doskonała piaskownica dla asasynów i templariuszy.

[video-browser playlist="630464" suggest=""]

Dojście Hitlera do władzy, II wojna światowa (1929-1945)

Okres formowania się NSDAP, narodziny ruchu faszystowskiego w Niemczech, noce długich noży i kryształowe, gehenna Żydów i wszystkie wydarzenia od 1939 roku stanowić mogą kanwę opowieści na co najmniej kilka części "Assassin’s Creed". Wątki szpiegowski, przetrwanie w bombardowanych miastach, ratowanie dzieł sztuki, działania wywiadowcze... II wojna światowa rodzi dużo okazji dla działających po cichu asasynów i można odnieść wrażenie, że prędzej czy później seria zawita w ten okres.

To tylko kilka przykładów możliwego rozwoju serii "Assassin's Creed" w przyszłości. A jakie są Wasze typy?

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj