Praca policjantów od zawsze fascynowała ludzi. Prawdziwy boom na produkcje o funkcjonariuszach zaczął się w latach 80. i utrzymuje się w zasadzie do dzisiaj, a najlepszym jest popularność filmów i seriali o przedstawicielach tej służby mundurowej.
Kolejny policyjny „klon” GTA na liście. W Sleeping Dogs wcielamy się Wei Shena, policjanta działającego pod przykryciem, którego zadaniem jest infiltracja organizacji przestępczej Sun On Yee. Gra zyskała uznanie przede wszystkim z uwagi na ciekawy system walki wręcz, a także bardziej egzotyczny klimat. Oba te elementy odróżniają Sleeping Dogs od serii stworzonej przez firmę Rockstar.
Seria Condemned
Zarówno
Condemned: Criminal Origins, jak i
Condemned 2: Bloodshot to gry jeszcze bardziej mroczne i brutalne od
Heavy Rain. W grach z tej serii wcielamy się w Ethana Tomasa, agenta FBI i ścigamy psychopatycznych morderców, walczymy z przeciwnikami, a także prowadzimy śledztwa i rozwiązujemy kryminalne sprawy.
Hopkins FBI
W roku 1998 ukazała się gra przygodowa pod tytułem
Hopkins FBI, która przedstawiała losy tytułowego agenta. Produkcja ta oferowała ciekawą oprawę graficzną, za którą odpowiadał francuski artysta Thierry Ségur. W Polsce gra cieszyła się dużym zainteresowaniem, także ze względu na świetny dubbing – w Hopkins FBI mogliśmy usłyszeć m.in. Radosława Pazurę i Janusza Gajosa.
To chyba najbardziej typowa gra o pracy policji na liście. Rozgrywka w L.A. Noire to przede wszystkim śledztwa, badanie miejsc zbrodni i przesłuchiwanie podejrzanych oraz świadków. Elementy zręcznościowe, takie jak walka i pościgi, zajmują tutaj stosunkowo mało czasu. Gra oferowała również niezwykle realistyczne animacje twarzy, co było pomocne podczas przesłuchań, bowiem obserwowanie mimiki konieczne było do stwierdzenia, czy dana osoba mówi prawdę.
Seria Police Quest
W roku 1987 firma Sierra zapoczątkowała serię gier przygodowych o pracy policji. W pierwszych trzech odsłonach wcielaliśmy się w rolę Sonny’ego Bondsa, który zmagał się z dealerem narkotykowym znanym jako Anioł Śmierci. Czwarta część zmieniła głównego bohatera – na Johna Careya, który starał się odnaleźć mordercę swojego partnera. Seria, z uwagi na współpracę z byłymi policjantami, oferowała dużą dozę realizmu i całkiem udaną, jak na tamte czasy, oprawę graficzną.
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h