TOP 10: Najlepsze gry o policjantach

Praca policjantów od zawsze fascynowała ludzi. Prawdziwy boom na produkcje o funkcjonariuszach zaczął się w latach 80. i utrzymuje się w zasadzie do dzisiaj, a najlepszym jest popularność filmów i seriali o przedstawicielach tej służby mundurowej.

Praca policjantów od zawsze fascynowała ludzi. Prawdziwy boom na produkcje o funkcjonariuszach zaczął się w latach 80. i utrzymuje się w zasadzie do dzisiaj, a najlepszym jest popularność filmów i seriali o przedstawicielach tej służby mundurowej.

Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się jednak nie filmom i serialom, ale grom dostępnym na komputery i konsole, w których wcielamy się w stróżów prawa. Przed Wami TOP 10 - najlepsze gry o policjantach. Tradycyjnie już, kolejność na liście jest zupełnie przypadkowa. Zachęcamy również do tego, abyście podawali swoje propozycje w komentarzach.

Need For Speed: Rivals

Zaczynamy nietypowo, bo od wyścigów. W Rivals pojawiają się obie strony medalu – gracze mogą wcielić się zarówno w uczestników nielegalnych wyścigów, jak i stróżów prawa. Policjanci nie są tu zresztą zupełnie bez szans, bowiem radiowozy w tej odsłonie Need for Speed robią spore wrażenie. Nie brakuje tutaj również wymyślnych gadżetów pomocnych przy pościgach – możemy skorzystać m.in. z kolczatki i wsparcia śmigłowca.

Seria Driver

Pierwsza część serii Driver zadebiutowała w 1999 roku i spotkała się zarówno z uznaniem graczy, jak i krytyków. W grach wcielamy się w rolę działającego pod przykryciem policjanta - Johna Tannera, zaś rozgrywka, jak łatwo wywnioskować z nazwy, skupia się na kierowaniu samochodami. Najnowsza pełnoprawna odsłona serii, czyli Driver: San Francisco, zadebiutowała w 2011 roku i wprowadziła do gry nietypową mechanikę teleportowania się pomiędzy pojazdami.

Heavy Rain

W grze Heavy Rain kontrolowaliśmy kilka postaci, a wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch bohaterów powiązanych z policją. Prywatny detektyw Scott Shelby to były gliniarz, zaś Norman Jayden jest profilerem FBI. Produkcja studia Quantic Dream oferowała też ciężką atmosferę i z uwagi na to określana jest mianem interaktywnego thrillera.

LEGO City: Undercover

Zmieniamy klimat. Tym razem mrok musi ustąpić miejsca kolorowej grafice i humorystycznym klimatom. LEGO City: Undercover to gra akcji, wyraźnie inspirowana serią Grand Theft Auto, ale przeznaczona także dla młodszych odbiorców. Undercover oferuje otwarty świat, pełne humoru dialogi, a główny bohater jest policjantem. Gra zadebiutowała na konsoli Wii U, a już w przyszłym miesiącu trafi także na inne platformy.

Seria Virtua Cop

W Virtua Cop wcielamy się w rolę policjantów, zaś naszym zadaniem jest eliminowanie przestępców. Na rynek trafiły trzy odsłony tej serii, a każda z nich jest przedstawicielem gatunku tzw. „celowniczków”, w których strzelamy do przeciwników pojawiających się na ekranie przy pomocy pistoletu. Dziś gatunek ten niemal kompletnie wymarł.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV