Przeczytaj w weekend

Tylko nie mundial. Gadżety i rozrywki dla tych, którzy nie znoszą piłki nożnej

Wszyscy wkoło ekscytują się mundialem, a ty nawet nie wiesz, do której bramki trzeba strzelić, aby zdobyć gola? Nic się nie martw, wykorzystaj zdobycze technologii i przeżyj czas mistrzostw w ciekawszy sposób, niż wpatrując się w wyświetlacz telewizora.

Wszyscy wkoło ekscytują się mundialem, a ty nawet nie wiesz, do której bramki trzeba strzelić, aby zdobyć gola? Nic się nie martw, wykorzystaj zdobycze technologii i przeżyj czas mistrzostw w ciekawszy sposób, niż wpatrując się w wyświetlacz telewizora.

Świat oszalał na punkcie grupek milionerów uganiających się po świeżo skoszonym trawniku za dmuchaną piłką. Jeśli jesteś futbolowym ignorantem i nie kręcą cię mistrzostwa w piłce nożnej, zobacz, jak miło spędzić czas z technologią

Filmy w VR

Missed Spaceflight
Źródło: Samsung

Nie miałeś jeszcze okazji oglądać filmów w wirtualnej rzeczywistości? Najwyższy czas nadrobić zaległości. Na szczęście nie musisz kupować własnych gogli, możesz wybrać się do jednego z kin VR, które powoli pojawiają się w polskich miastach. Seanse takie realizuje m.in. Kina 7D Max czy warszawskie Multikino w Złotych Tarasach. Jeśli preferujesz bardziej interaktywną rozrywkę, możesz zawitać do jednego z kilkudziesięciu salonów VR, w których przetestujesz najlepsze gry i doświadczenia wirtualne. Listę najpopularniejszych salonów znajdziesz pod tym linkiem: https://www.vrhunters.pl/polskie-salony-virtual-reality/

Star Wars: Jedi Challenges

Każdy fan Gwiezdnych wojen marzy o karierze rycerza Jedi i machaniu mieczem świetlnym. Gogle Lenovo do rzeczywistości rozszerzonej pozwolą ci zrealizować to marzenie. W zestawie znajdziesz specjalny hełm, lokalizator oraz miecz świetlny, którym kontrolujesz rozgrywkę. Okulary nieustannie śledzą położenie lokalizatora i rękojeści miecza świetlnego i na ich podstawie rzutują obraz na szybkę. Dzięki temu oprogramowanie może wyświetlić wirtualnych wrogów  tuż przed twoimi oczami. Twoje zadanie jest proste – musisz wygrać pojedynki z kolejnymi przeciwnikami, aby zostać mistrzem Jedi. Do dyspozycji otrzymasz także prostą grę strategiczną oraz holoszachy znane z oryginalnej trylogii.

Współczesne muzeum

Strefa Eksperymentowania Centrum Nauki Kopernik
Strefa Eksperymentowania Centrum Nauki Kopernik /
Zdjęcie: Waldemar Kompała

Muzeum kojarzy ci się z wypchanymi, zakurzonymi zwierzętami, popękaną ceramiką i wypłowiałymi ubraniami imitującymi historyczne odzienie? To znaczy, że nigdy nie odwiedziłeś takich miejsc jak warszawskie Centrum Nauki Kopernik czy gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT, w których możesz własnoręcznie przeprowadzać proste eksperymenty i bawić się wystawionymi tam eksponatami. Sprawdzisz działanie kamer termowizyjnych, poznasz działanie ludzkich zmysłów a na warsztatach przeprowadzisz eksperymenty pod czujnym okiem instruktorów.

Nowoczesne Escape Roomy

Dom Zagadek VR, P@ssWord
Zdjęcie: Dom Zagadek VR

Escape Roomy pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno, ale od razu zaskarbiły sobie serca miłośników łamigłówek i popkultury. Zasady tej zabawy są proste – zostajecie zamknięciu w pokoju i macie godzinę, aby się z niego wydostać, rozwiązują po zagadki, które odblokują drzwi wyjściowe. Pierwsze pokoje były dość proste i wyjście z nich polegało głównie na odnajdowaniu ukrytych kluczy i szyfrów, dziś najlepsze pokoje w pełni wykorzystują zdobycze współczesnej technologii. Popularnym motywem są wszelkiego rodzaju laboratoria, w których musimy przeprowadzać proste eksperymenty, a w ostatnich dniach Dom Zagadek VR otworzył pokój [email protected], w którym wykorzystano tablety Microsoft Surface oraz programy biurowe z pakietu Office.

Filmy 4DX

Klasyczne kino to dość ograniczona rozrywka, w której angażowane są tylko dwa zmysły: wzrok i słuch. Kino 4DX to doświadczenie znacznie bardziej ekstremalne. Wyposażono je w ruchome fotele, które reagują na to, co dzieje się na ekranie, dzięki czemu na własnej skórze poczujesz przeciążenia podczas szaleńczych wyścigów. Zamontowano tu też urządzenia do emitowania zapachów, abyś poczuł aromat świeżo parzonej kawy albo smród zgliszczy. Przygotuj się także na błyski światła, wiatr hulający po sali czy dysze wodne, które wytworzą lekką mgiełkę albo zaleją cię wodą podczas ulewy. Kina 4DX znajdziesz w największych polskich miastach, prowadzi je sieć Cinema City.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie: Pixabay

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV