Przeczytaj w weekend

Tacy jesteśmy (sezon 1, epizod 6)

Career Days (2016)

Tacy jesteśmy

Najnowsza recenzja redakcji

W najnowszym odcinku uwaga skupiona jest na wykonywanych przez bohaterów zawodach. Zaczynamy oczywiście odpowiednim momentem z przeszłości, będącym nawiązaniem do aktualnych wydarzeń. Tym razem jest to chwila, w której Rebecca i Jack zastanawiają się, czy wysłać uzdolnionego Randalla do prywatnej szkoły. Poznajemy też, jak wpłynęło to na nastawienie dorosłego już Randalla do swojej pracy. Poza tym w Career Days obserwujemy rozterki Kevina odnośnie trudności z odkrywaniem roli oraz relacje Kate z matką.

Lubię odcinki, jak ten, w których zrezygnowano z większych zwrotów akcji na rzecz osobowości postaci. W This Is Us wzajemne relacje bohaterów są bardzo ważne, dlatego epizody, w których dodatkowe je podkreślono, nie tylko są potrzebne, ale też wychodzą naprawdę sprawnie. W Career Days skupiono się na związku rodzice-dzieci. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jakie decyzje Jacka i Rebeki doprowadziły dzieci w miejsce, w którym są teraz i co ukształtowało ich na takich a nie innych ludzi. Wchodzimy głębiej w ich związki między sobą i poznajemy wielowymiarowość postaci. Tym razem nie zobaczymy żadnego twistu. Cieszę się, że choć powszechne tutaj, nie są jedyną rzeczą, która utrzymuje ten serial w ryzach. W najnowszym odcinku to przeżycia bohaterów dotykają, a szokujące jest poznanie prawdy o pewnych relacjach.

Pochwały należą się także za budowanie warstwy fabularnej. Da się zauważyć, że w każdym epizodzie na pierwszy plan wysuwa się jakiś temat, który twórcy chcą przedyskutować. Tym razem mamy motyw pracy i robienia w życiu tego, co się lubi. Niby banalne, ale jednak aktualne i dotyczące nas wszystkich kwestie. Przy tym aspekcie swój moment miał Randall, który wypowiedzią o wiązaniu krawata kolejny raz potwierdził, że jest typem bohatera, którego nie da się nie lubić, a samą swoją obecnością wywołuje ciepło na sercu.

Po Career Days już chyba oficjalnie mogę przestać narzekać na postać Kevina. Wlano w niego duszę, której zabrakło w pierwszych odcinkach. Jego motywacje stają się jasne, a postępowanie nie razi już aż tak bardzo. Jeżeli chodzi o Kate, to dalej podążamy z nią przez problemy z otyłością. Co jednak ważniejsze, poznajemy, jak nadwaga wpłynęła na jej relacje z matką.

Najnowszy odcinek podkreśla też strukturę serialu polegającą na niewyciąganiu od razu na wierzch wszystkich faktów. Kilka wątków zostało rozpoczętych, ale wciąż nie dowiedzieliśmy się o nich niczego więcej. To zarazem plus i minus, bo z jednej strony obserwujemy rzeczywistą akcję i nic nie jest nam pokazywane na siłę i tłumaczone w infantylny sposób. Z drugiej jednak chciałoby się, aby pewne wątki zostały pociągnięte dalej.

Muszę przyznać, że Career Days to jeden z moich ulubionych odcinków tego serialu. Poznajemy w nim bardziej osobowość bohaterów, dowiadujemy się o przyczynach danego obrotu spraw, a co więcej, rozkoszujemy się klimatem, z którego serial jest znany. This Is Us utrzymuje wysoki poziom i to naprawdę cieszy.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV