Bridget Jones 3 (2016)

Bridget Jones's Baby

Bridget Jones 3

Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój? Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

Trailery i materiały wideo

Bridget Jones 3 - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Dwanaście lat czekaliśmy na trzecią odsłonę przygód tej niespecjalnie poukładanej mieszkanki Londynu, ale warto było czekać. Bridget Jones's Baby to zdecydowanie najlepsza brytyjska komedia tego sezonu, a może nawet kilku ostatnich. Kolejna odsłona przygód panny Jones, w 2016 r. panny już raczej „starszawej” (43 lata), to przezabawna opowieść o kobiecie w średnim wieku, późnym macierzyństwie i dylematach ojcostwa, a wszystko podane z brytyjskim humorem i dystansem, ale też w klimacie poprzednich filmów z Bridget sprzed kilkunastu lat.

Co ciekawe, udało się utrzymać poziom serii, mimo że po raz pierwszy przy tworzeniu scenariusza zabrakło Richarda Curtisa (mistrza brytyjskiego humoru – twórcy Love Actually czy scenarzysty Four Weddings and a Funeral). Godnie i z dużym wdziękiem zastąpiła go sama Emma Thompson (było nie było laureatka Oscara za scenariusz do filmu Sense and Sensibility), która również zagrała rewelacyjną rolę pani lekarz prowadzącej ciąże Bridget.

Podstawowym tematem Bridget Jones's Baby jest bowiem ciąża. Może nie dziecko – jego obecność na większą skalę mogłaby zmienić proporcje filmu, a tu przecież liczy się przede wszystkim nasza bohaterka i to, jak zmienia się jej życie oraz świat, który ją otacza.

Jeśli lubicie porównywać filmy z ich literackimi pierwowzorami i przy dwóch poprzednich opowieściach o Bridget bawiliście się dobrze dwa razy, to tym razem jednak będzie inaczej. Owszem, ukazała się nie tak dawno trzecia powieść o jej przygodach, ale nie ma ona nic wspólnego z tym filmem. To świeża, nowa historia, której współautorką jest sama Helen Fielding (czyli literacka twórczyni postaci), ale właśnie o czymś innym - o ciąży. Ten spoiler jest chyba oczywisty dla każdego, kto słyszał choć dwa zdania na temat tego filmu (że nie wspomnę o obejrzeniu trailera). Bridget zachodzi w ciążę, a to, co dzieje się dalej, jest równie ciekawe jak zasadnicze pytanie – z kim?

To film pełen przezabawnych dialogów, świetnych obserwacji społecznych, scenarzyści nie pogardzili też kilkoma prostymi slapstickowymi żartami czy aluzjami do różnych bieżących wydarzeń i osób. Fajny epizod zalicza Ed Sheeran, mamy też mały polski akcent – w roli jednej z członkiń żeńskiego zespołu, który Mark Darcy broni w sądzie, pojawiła się Katarzyna Kołeczek, młoda polska aktorka.

Właściwie można mieć do tego filmu tylko jeden zarzut (dość oczywisty). To grająca główną rolę Renee Zellweger – choć i ona, i ekipa robią wszystko, co możliwe, by jej twarz chociaż trochę przypominała wyglądem i mimiką Bridget sprzed lat, to łatwo nie jest. Niestety przez cały seans towarzyszy wrażenie, że aktorka nie przypomina samej siebie. Delikatna rysa w tej świetnej i zabawnej produkcji.


Wszyscy klienci Orange dzięki akcji Środy z Orange mają możliwość zakupu dwóch biletów do kina w cenie jednego na dowolny środowy seans.

Środy z Orange - banner

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ewan McGregor

Ewan McGregor

ur. 1971, kończy 49 lat

Jessica Szohr

Jessica Szohr

ur. 1985, kończy 35 lat

Damon Herriman

Damon Herriman

ur. 1970, kończy 50 lat

Christopher Walken

Christopher Walken

ur. 1943, kończy 77 lat

Borys Lankosz

Borys Lankosz

ur. 1973, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV