Creed 2 (2018)

Creed 2

Bohaterem filmu Creed 2 jest Adonis Creed, którego życie stało się szukaniem równowagi pomiędzy osobistymi zobowiązaniami i treningiem do następnej walki. Teraz staje przed przeciwnikiem, który jest związany z przeszłością jego rodziny (jest synem Drago granego przez Lundgrena), ale na jego szczęście towarzyszy mu Rocky Balboa. Rocky i Adonis muszą stawić czoło swojej historii i zadać sobie pytanie: o co warto walczyć? Odkryją, że nie ma nic ważniejszego od rodziny.

Trailery i materiały wideo

Creed II - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

2Czy syn championa może stać się równie wielką gwiazdą bez popełniania błędów swojego ojca? Zwłaszcza, gdy na ringu staje syn Ivana Drago, człowieka, który kiedyś pozbawił Apollo Creeda życia podczas walki. Zaczyna się kierować emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem. Odsuwa od siebie wszystkich którym na nim zależy. Nawet swojego mentora. Wszystko, by pomścić ojca i pokazać, że jest jego godnym następcą.

Jeśli liczyliście na jakąś nową opowieść z boksem w tle, to muszę was zmartwić. Creed 2 to znana nam dobrze historia wojownika, który raz dotkliwie posłany na deski przyrzeka, że już więcej na nich nie wyląduje. Dostajemy znane frazesy typu „by zadać ból, musisz poczuć nauczyć się go przyjmować”, „rodzina jest najważniejsza”, „by skutecznie walczyć, musisz wiedzieć dlaczego to robisz”. Wszystko jednak podany w przyjemny, a czasami nawet wzruszający sposób. Steven Caple Jr. znakomicie wyczuwa puls serii o Rockym i serwuje nam kolejny rozdział jego przygód. I pomimo tego, że seria opowiada o losach Adonisa Creeda, chcącego odcisnąć swoje piętno na historii boksu, to jednak postać kultowego Rocky’ego Balboy jest tu niezbędna. Bez niego byłby to po prostu kolejny film o dwóch zdeterminowanych pięściarzach. Z nim jest to kolejny rozdział. Do tego dostajemy powrót jednego z najbardziej charyzmatycznych z jego przeciwników. Oto bowiem na horyzoncie pojawia się Drago. Dawno zapomniany champion. Człowiek który w dniu gdy Balboa posłał go na deski stracił wszystko. Nie tylko tytuł ale także godność, rodzinę, ojczyznę. Teraz chce wraz z synem to odzyskać. Cały wątek rodziny Drago jest, moim zdaniem, genialnie rozwiązany. Nie są to sadyści czy potwory. To ludzie, który mają już dość klepania biedy. Zostali zapomniani nie tylko przez fanów, ale też przez historię. Jest to znakomite pokazanie jak przewrotny jest sport i jak niewdzięczny jest to biznes, który swoich championów wyrzuca na śmietnik. Zresztą sam Balboa jest tego najlepszym przykładem. Mieszka sam w niedużej kamienicy. Prowadzi restaurację, która najlepsze czasy ma dawno za sobą. Nie ma kontaktu z synem. Gdyby nie Adonis, byłby sam jak palec. Sport o nim zapomniał. Jego nazwisko jest przypomniane w telewizji jedynie jako ciekawostka.

Sama budowa filmu przypomina wszystkie inne filmy z Rockym. Champion wygrywa. Champion przegrywa. Rozpoczyna morderczy i widowiskowy trening, by odzyskać co utracił na ringu. Mimo tego, że dobrze wiemy jaki będzie finał tej opowieści od początku drżymy o jej zakończenie. Trzymamy kciuki za naszego bohatera. Kibicujemy mu za każdym razem jak staje na ringu. Same walki zostały realizowane bardzo realistycznie i dynamicznie. Widać, ze aktorzy przygotowali się do powierzonych ról. W pewnym momencie widz zapomina, że ogląda film i zaczyna wierzyć w to, że obserwuje prawie starcie dwóch pięściarzy. Jest pot. Jest krew. Są łzy. Czyli wszystko to czego po filmie sportowym byśmy oczekiwali.

Zarówno Michael B. Jordan jak i Florian Muntreanu są świetni w swoich rolach. Widz z miejsca kupuje ich ból i cierpienie. Wierzy w ich motywację. Zwłaszcza Munteanu wypada niezmiernie przekonująco.

Jednak czego by młodzież nie robiła to i tak cały film kradną Sylvester Stallone i Dolph Lundgren. Ponowne spotkanie tych wrogów zostało świetnie napisane. Pomiędzy nimi nie ma nienawiści. Jest złość na to, co się wydarzyło te 20 lat temu. Rocky nosi ze sobą brzemię tego, że na jego rękach zmarł jego najlepszy przyjaciel. Ivan natomiast przegrał nie tylko tytuł, ale także przyszłość swoją i syna. Jeden z nich może jeszcze naprawić sytuację w której się znajduje.

Creed 2 to film pełen adrenaliny, mocnej rapowej muzyki podbijającej klimat tego brutalnego sportu oraz odrobina dawnej magii. Fani Rocky'ego będą zadowoleni.  Ta część bowiem spina klamrą wszystkie poprzednie czyniąc sagę spójną. Fani pierwszej części mogą być lekko zawiedzeni, gdyż kontynuacja pod względem scenariuszowym jest trochę słabsza.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Sophie Turner

Sophie Turner

ur. 1996, kończy 24 lat

Kumail Nanjiani

Kumail Nanjiani

ur. 1978, kończy 42 lat

Ellen Page

Ellen Page

ur. 1987, kończy 33 lat

Jordan Peele

Jordan Peele

ur. 1979, kończy 41 lat

Kelsey Grammer

Kelsey Grammer

ur. 1955, kończy 65 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV