Repertuar kin Nowość Program TV

Iluzja 2 (2016)

Now You See Me 2

Śr. ocena 6.5

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Iluzja 2 - polski zwiastun teaserowy

Najnowsza recenzja redakcji

Czy można drugi raz sprzedać tę samą magię? Iluzje oglądane po raz drugi nie są już ani świeże, ani zaskakujące – i tak też jest z tym filmem.

Pierwsza Iluzja była zaskakująca dobra – pełna energii, nowych, fajnych pomysłów, oglądało się ją z prawdziwą przyjemnością. No i obejrzały ją miliony, więc nic dziwnego, że powstał sequel. Niestety dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, co bardzo mocno widać w Iluzji 2. Jej twórcy spróbowali przenieść absolutnie wszystko, co się da, z pierwszej części i dołożyć jeszcze trochę. Z obsady nie dało się tylko ponownie zaprosić Isli Fisher – zastąpiła ją z dużą werwą i humorem Lizzy Caplan. Poza tym są wszyscy oraz gracze dodatkowi wprowadzeni w miejsce tych, którzy wcześniej mieli inną rolę.

Skoro wiadomo już, że Dylan jest szefem grupy, a nie ścigającym ich agentem FBI, to wprowadzono nowych agentów; skoro na początku fabuły dawni źli zdają się pokonani, to wprowadzono nowych (uroczy Daniel Radcliffe jako socjopata, a do tego jeszcze fajna niespodzianka, chyba dobrze schowana w trailerach, bo ja jej tam przynajmniej nie zauważyłem); skoro wiadomo już, kto był ich tajnym wsparciem za pierwszym razem… Można by tak długo. Rzecz w tym, że widzimy ponownie te same sztuczki, a przynajmniej podobne. Niektóre pięknie wykonane i z pewnością robiące wrażenie; niektóre przedstawione z charyzmą, której zazdrościć tym postaciom powinni wszyscy politycy świata. Ale nie składa się to w nową ciekawą opowieść, a jedynie w permutację tego, co widzieliśmy poprzednio. Czy to wystarcza? Musicie sami ocenić.

Nie mówię, że to zły film. Ba, uważam, że wręcz należy go zobaczyć, choćby dla sceny z przekazywaniem sobie karty – tu raz przydały się wcześniejsze doświadczenia reżyserskie Jona M. Chu w kinie tanecznym. Ale w sumie po prostu poprzeczka po pierwszym filmie była tak wysoko zawieszona, że mimo najszczerszych chęci nie udało się jej przeskoczyć.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Thaddeus Bradley
Dylan Rhodes
Jack Wilder
Merritt McKinney
J. Daniel Atlas
Arthur Tressler
 

 

Powiązane Artykuły

Tymoteusz Wronka
-

Dziś wieczorem w telewizji – 21.11.2017

Piłkarskie emocje w Lidze Mistrzów, początek serialu Midnight, Texas czy film Resident Evil: Ostatni rozdział.…

Piotr "Venom" Wosik
1-

Zachwyty i rozczarowania 2016 roku – Piotr Wosik

Na płaszczyźnie osobistej rok 2016 okazał się dla mnie wyjątkowo podły. Cały spisać więc mogę…

Krzysztof Spór
-

Premiery DVD i Blu-ray – listopad 2016

Po czym poznać zbliżające się święta z prezentami? Oczywiście po wystawnych premierach DVD i Blu-ray,…

Adam Siennica
1-

Lato w kinach pełne rozczarowań. Dlaczego było tak źle?

To był jeden z najgorszych sezonów letnich w kinach na całym świecie od lat. Filmy…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.