Łotr 1. Gwiezdne wojny nie radzi sobie w Chinach. Poznajcie powody

Mimo wielkich zarobków na całym świecie Łotr 1. Gwiezdne wojny, nie radzi sobie w Chinach. I to pomimo gwiazd chińskiego kina w obsadzie.

Mimo wielkich zarobków na całym świecie Łotr 1. Gwiezdne wojny, nie radzi sobie w Chinach. I to pomimo gwiazd chińskiego kina w obsadzie.

Bez znaczenia jak będziemy patrzeć na film Rogue One: A Star Wars Story okazał on się sporym sukcesem. Na ten moment jego zyski przekraczają 916 milionów dolarów, a prawdopodobnie osiągną pułap 1 miliarda na całym świecie. Mimo tak dobrych wyników, jest jeden rynek, z którego Disney nie może być zadowolony, a mianowicie Chiny.

W dzisiejszych czasach Chiny są drugim najważniejszym rynkiem filmowym, dlatego wszyscy patrzą z uwagą na wyniki osiągane w tym kraju. Sporym negatywnym zaskoczeniem jest wynik Łotra, który zarobił w pierwszy tydzień jedynie 31 milionów dolarów. Jako jedną z przyczyn takiego wyniku podaje się smog, którego stężenie bardzo mocno wzrosło i zmusiło wiele osób do pozostania w domach.

Zdaniem ekspertów kolejnym problemem wydaje się brak wiedzy chińczyków na temat bohaterów z oryginalnej sagi, która nie była wyświetlana w ich kraju w takim samym okresie, jak na świecie. Co prawda kolejne trzy filmy, już zawitały na ich rynek, jednak podobnie jak na całym świecie nie zyskały one takiego samego uznania w oczach fanów. Disney zarówno w przypadku filmu Star Wars: The Force Awakens orazRogue One: A Star Wars Story wydał mnóstwo pieniędzy w Chinach na promocję, jednak nie zdołała ona otworzyć rynku w takim stopniu na jaki liczyli. Donnie Yen i Jiang Wen, mimo wielkiej popularności, również nie pomogli osiągnąć oczekiwanych wyników.

Czytaj także: Najbardziej kasowe filmy 2016 roku

Dla porównania przedstawiamy wyniki jakie uzyskały inne filmy m.in. Terminator: Genisys (58 mln), San Andreas (52 mln) oraz Now You See Me 2 (42 mln). Nie jest to problem samego Disneya, ponieważ w zeszłym roku Captain America: Civil War, zarobił na starcie 93 miliony dolarów.

Niewielka liczba fanów, która wybrała się na film by obejrzeć Donniego Yena i Jiang Wena w akcji, była znudzona resztą historii, co w konsekwencji odstrasza ich do całego uniwersum Gwiezdny Wojen - wyjaśnia znawca rynku Jonathan Papish.

Mimo niewielkich zysków w Chinach, Disney i Lucasfilm liczą, że film osiągnie ponad 1 miliard dolarów. Przypomnijmy, że Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zarobiły ponad 2 miliardy na całym świecie, z czego jedynie 124 milionów pochodziło z Chin.

Źródło: movieweb.com / zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV