Przeczytaj w weekend

Kocha, lubi, szanuje (2011)

Crazy, Stupid, Love.

Kocha, lubi, szanuje

Cal Weaver (Steve Carell) uważa, że jego małżeństwo jest idealne, do czasu, gdy żona Emily (Julianne Moore) występuje o rozwód. Teraz Cal jest singlem i szuka miłości z pomocą kobieciarza Jacoba Palmera (Ryan Gosling), który całkowicie zmienia jego życie. Obaj odkrywają jednak, że bycie podrywaczem bez właściwej partnerki traci sens. [Opis dystrybutora]

Trailery i materiały wideo

Kocha, lubi, szanuje - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Parafrazując tytuł oryginalny, najnowszy film z udziałem Steve'a Carella to taka crazy, stupid comedy i co najlepsze, jest to ogromną zaletą tejże produkcji. Film, jak przystało na tego typu komedie, nie jest ambitny - to taka delikatna produkcja, która ku uciesze relaksuje w oczekiwany dla niej sposób. Steve Carell, ofiara głupkowatych ról, powraca z tą samą "powagą" komika, jaką mieliśmy okazję oglądać w "Dorwać Smarta" czy "40-letnim prawiczku". Ryan Gosling, z wyraźną postacią pełnoetatowego uwodziciela, prezentuje się obiecująco i co najlepsze, grana przez aktora postać Jacoba budzi o wiele większe zainteresowanie aniżeli rola w faworyzowanym "Drive". Wszystkie postacie w filmie, prędzej czy później, zaczynają odgrywać istotne dla fabuły role, co w efekcie daje kilka niezłych gagów, serię komicznych pomyłek i w rezultacie komedię, której osobiście wróżę dobre notowania, pomimo pewnych, standardowych dla tego typu rozrywki, banałów.

Produkcje spod znaku "komedii z wątkiem miłosnym" często mają to do siebie, że trzymają się utartego schematu. Powtarzalność sprawia, że równie dobrze wiele z nich może zaczekać na emisję w TV, gdyż nie ma potrzeby wychodzenia do kina, kiedy płytkość produkcji zasługuje co najwyżej na jej obejrzenie podczas niedzielnego, rodzinnego obiadu. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Jest oczywiście schematyczne prowadzenie historii nieudacznika, który staje się ogierem i zaczyna walczyć o swoją żonę. Jest historia amanta, który poznaje Tę Jedyną. Jest jednak także wiele wątków pobocznych i garść naprawdę zabawnych dowcipów czy to słownych, czy sytuacyjnych. To wszystko sprawiło, że film, którego gatunek nie cieszy się w moim mniemaniu dużym uznaniem, zaskakuje mnie na tyle pozytywnie, aby wybrać się na niego ponownie, lecz tym razem z moją Drugą Połówką.

Przyznam, iż panowie Glenn Ficarra oraz John Requa odkuli się po niezbyt udanym "I Love You Phillip Morris" do tego stopnia, iż jestem w stanie uwierzyć w dobry poziom ich kolejnych produkcji (jeśli takowe oczywiście powstaną). Jednak w tym całym "och i ach" istnieje pewne "ale" - {{f|Kocha, lubi, szanuje|Kocha, lubi, szanuje}} jest bardzo słabo zareklamowane. Dowcipy, które padają w zapowiedziach, nie wzbudziły mojego zainteresowania do tego stopnia, że o mały włos nie pojawiłbym się na pokazie opisywanej produkcji. I teraz wiem, jak to mądry Polak po szkodzie, że straciłbym idealną pozycję dla par na weekendowy relaks wielkoformatowy. Dlatego oceniam film na, o dziwo, 7,5 w skali 10 i kiedy moja Druga Połówka poczuje nieodpartą pokusę sobotniego odprężenia w kinie, będę wiedział doskonale na jaki seans kupić bilety.

Ocena: 7,5/10

Premiera w polskich kinach odbędzie się 2 września.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Sophie Turner

Sophie Turner

ur. 1996, kończy 24 lat

Kumail Nanjiani

Kumail Nanjiani

ur. 1978, kończy 42 lat

Ellen Page

Ellen Page

ur. 1987, kończy 33 lat

Jordan Peele

Jordan Peele

ur. 1979, kończy 41 lat

Kelsey Grammer

Kelsey Grammer

ur. 1955, kończy 65 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV