Repertuar kin Nowość Program TV

Pasażerowie (2016)

Passengers

Śr. ocena 7.0

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Pasażerowie - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Kosmiczna podróż z Jennifer Lawrence i Chrisem Prattem to nic innego jak ładna, kolorowa wydmuszka.

Podczas mającej trwać 120 lat międzyplanetarnej podróży kosmicznej, której celem jest dotarcie na nową planetę, dochodzi do awarii, w skutek której Jim Preston (Chris Pratt) budzi się o 100 lat za wcześnie. Nagle staje w obliczu spędzenia reszty swojego życia jedynie w towarzystwie otaczających go robotów sprzątających i barmana androida o imieniu Artur. Gdy samotność staje się nie do zniesienia, postanawia obudzić z hibernacji podróżującą z nim piękną pisarkę Aurorę (Jennifer Lawrence). Jako jedyni ludzie na statku szybko się w sobie zakochują, ale czy związek zbudowany na kłamstwie ma szanse przetrwać? Odpowiedz jest raczej oczywista.

Reżyser Morten Tyldum, odpowiedzialny chociażby za Grę tajemnic, pozwolił sobie na zebranie kilku dobrze znanych wszystkim opowieści i wymieszaniu ich w jedną. Mamy tu trochę z Cast Away - poza światem, trochę z Robinsona Crusoe, szczyptę Grawitacji, odrobinę Armageddonu i Marsjanina. Niestety ten cały miszmasz nie działa tak jak powinien. Początkowo ciekawy pomysł, by ukazać człowieka, który otoczony najnowszą technologią i tak jest samotny, a bez kontaktu z drugim człowiekiem zaczyna powoli odchodzić od zmysłów, jest nawet ciekawe. Jednak reżyser bardzo szybko próbuje zamienić swój film w typowy romans. Pojawia się więc śpiąca królewna w postaci Aurory, którą główny bohater postanawia wbrew jej woli wybudzić, by nie być już samotnym. Od tego momentu widz jest w stanie przewidzieć, co się dokładnie wydarzy. Kiedy z pozoru perfekcyjny związek się rozpadnie, z jakiego powodu i kto będzie tego przyczyną. Nim to jednak nastąpi, zobaczymy kilka ładnych obrazków jak choćby kosmiczny spacer, oraz wysłuchamy przepełnionych miłością dialogów.

Dwóch rzeczy nie można Pasażerom odmówić. Po pierwsze – to film świetnie wykonany pod względem wizualnym. Statek, na którym rozgrywa się akcja, został pomysłowo zaprojektowany i wykonany. Tak samo kosmos, w którym główni bohaterowie nie raz będą podziwiać gwiazdy mijane podczas podróży. Specjaliści stojący za efektami specjalnymi w tej produkcji stanęli na wysokości zadania. Widzowie nie raz poczują głębię niekończącego się kosmosu.

Po drugie – świetny casting. Nie da się zanegować tego, że chemia pomiędzy Lawrence a Prattem istnieje. Stanowią zgraną parę i to czuć. Tylko co z tego, skoro film ma słabiutki scenariusz z nudnym i przewidywalnym finałem. Jakby twórca liczył na to, że sami bohaterowie pociągną ten film i żadna rozbudowana historia nie jest im potrzebna. Za każdym razem, gdy akcja dochodzi do martwego punktu, scenarzysta na siłę wrzuca do opowieści dodatkowego bohatera, by popchnął opowieść w stronę finału. Bardzo często te rozwiązania zaburzają całą fabułę, czyniąc ją jeszcze bardziej infantylną i wtórną.

Wkurza także zatrudnianie dużych nazwisk przy tej produkcji tylko po to, by pojawiły się one przez 15 sekund na ekranie. Tak dzieje się chociażby w przypadku Andy Garcii grającego kapitana tego kosmicznego Titanica.

Pasażerowie to film z ogromnym potencjałem, który został zmarnowany przez autora scenariusza – Jona Spaihtsa. Mam nadzieje, że Mumia, za którą również jest odpowiedzialny na poziomie tekstu, będzie bardziej przemyślana.

.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Jim Preston
Przyjaciółka Aurory
 

 

Powiązane Artykuły

Tymoteusz Wronka
-

Dziś wieczorem w telewizji – 17.05.2018

Druga część powstałego na kanwie komiksów Sin City, pasażerowie z Jennifer Lawrence i Chrisem Prattem,…

Wiktor Fisz
-

Jak Marvel uchyla wrota do wielkiej aktorskiej kariery?

Od początku swojego istnienia Marvel Cinematic Universe wylansowało dziesiątki młodych aktorów, wprowadzając ich na hollywoodzki…

Wiktor Fisz
weekend
-

Wszystkie pieniądze świata nie dla kobiet z Hollywood

Hollywood – z jednej strony sielankowe miejsce, w którym spełnia się amerykański sen, z drugiej…

Karolina Szendera
1-

Komedie science-fiction – geneza i przegląd gatunku

Komedie science-fiction to filmy kojarzące się przede wszystkim z czasami dzieciństwa – oczywiście i dzisiaj…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.