Przeczytaj w weekend

Piłsudski (2019)

Piłsudski

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano. [opis dystrybutora kino]

Trailery i materiały wideo

Piłsudski - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Wysokobudżetowe polskie kino historyczne to trudny temat - bardzo często wychodzą z tego koszmarki pokroju Bitwy Warszawskiej, Hiszpanki lub Historii Roja. Nic nie zapowiadało, że Piłsudski z Borysem Szycem w głównej roli zmieni nasze zdanie na ten temat. Na szczęście jednak film Michała Rosy jest znacznie lepszy niż sugerowały zapowiedzi, choć nie jest on pozbawiony - obligatoryjnych wydawać by się mogło - minusów. Jak prezentuje się najnowszy film o Marszałku Piłsudskim? Zobaczcie naszą wideorecenzję:

Widzieliście już Piłsudskiego? Jakie jest wasze zdanie o tym filmie? Dajcie znać w komentarzach.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej naszych materiałów, koniecznie odwiedźcie nasz kanał na YouTubie, gdzie możecie znaleźć także nasz najnowszy program Podcast! Kamera! Akcja!, w którym Dawid Muszyński rozmawia z osobami ze świata kina i telewizji.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz pełen repertuar >

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Emily Blunt

Emily Blunt

ur. 1983, kończy 37 lat

Josh Gad

Josh Gad

ur. 1981, kończy 39 lat

Dakota Fanning

Dakota Fanning

ur. 1994, kończy 26 lat

Tomasz Stockinger

Tomasz Stockinger

ur. 1955, kończy 65 lat

Katarzyna Walter

Katarzyna Walter

ur. 1960, kończy 60 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV