Dialogi i historie w serialu są fikcyjne, ale oparto je na biografiach, doniesieniach prasowych i innych materiałach źródłowych. Wszelkie podobieństwo z prawdziwymi wydarzeniami jest przypadkowe. OD ŚRODKA: Jak powstały PSY. Najsłynniejszy polski film sensacyjny to podcastowy serial fabularny, historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. To podcast o kultowym filmie stworzony przez prawdziwych fanów dla prawdziwych fanów. Można go wysłuchać za darmo na najważniejszych platformach streamingowych: Spotify, Apple Podcasts oraz Google Podcasts. Jest również dostępny w aplikacji Lecton (Audioteka) oraz na stronie Dreezer.
Premiera (Polska)
3 lutego 2020Liczba stron
0Gatunek:
Audiobook
Najnowsza recenzja redakcji
Bez wątpienia Psy to najpopularniejszy polski film sensacyjny. Nie ma w kraju osoby, która by o nim nie słyszała. Nawet po latach, gdy tylko leci w telewizji, ogląda go rzesza fanów. Teksty z produkcji Władysława Pasikowskiego są bardzo często cytowane nie tylko w mowie potocznej, ale także w innych rodzimych filmach. Nic więc dziwnego, że twórcy z Voice App Agency w pierwszym sezonie swojego podcastu wzięli na warsztat właśnie tę produkcję.
Całość została bardzo ciekawie wymyślona, bo nie dostajemy tradycyjnych gadających głów, specjalistów opowiadających nam o kulisach produkcji. Twórcy wybrali formę serialu. Oczywiście treść dialogów została tutaj zmyślona, by podkręcić tempo opowieści, ale wszystkie wydarzenia są prawdziwe. Przynajmniej tak twierdzą autorzy. Za źródła posłużyły im liczne wywiady z ekipą i aktorami oraz ich biografie. Wbrew pozorom opowieści o tym, co działo się na planie, jest od groma i fajnie, że ktoś wpadł na pomysł, by to wszystko zebrać w jedną całość.
Jeśli nie śledzicie wszystkich doniesień na temat Psów, to ten podcast jest istną skarbnicą wiedzy. Można się z niego dowiedzieć wielu ciekawych informacji, jak choćby tego, że Pasikowski początkowo był namawiamy przez Lindę, by rolę Ola zagrał Olaf Lubaszenko Dopiero gdy okazało się, że aktor był na planie innej produkcji i nie mógł tak mocno zaangażować się w projekt, pojawił się pomysł, by zatrudnić Marka Kondrata. Dowiemy się też, czym była „Mafia Pasikowskiego” i kto wchodził w jej skład.
Jestem w stanie wyobrazić sobie, że to nie będzie jedyny podcast tej ekipy i za jakiś czas powrócą do nas z projektem prezentującym kulisy innego kultowego polskiego filmu. Cieszą mnie takie inicjatywy, bo mam wrażenie, że jest ich za mało lub nie przebijają się do szerszej publiczności. Czas, by to się zmieniło.