Love Island: The Game – gra opóźniona przez seksistowskie zarzuty wobec jej twórców
Personel oskarżył studio Fusebox Games, odpowiedzialne za grę Love Island: The Game, o fetyszyzowanie biseksualnych doświadczeń i ignorowanie obaw pracowników LGBT+.
Personel oskarżył studio Fusebox Games, odpowiedzialne za grę Love Island: The Game, o fetyszyzowanie biseksualnych doświadczeń i ignorowanie obaw pracowników LGBT+.
Prace nad grą mobilną wykreowaną na podstawie programu ITV Love Island zostały bezterminowo opóźnione. Powodem są oskarżenia kierowane w stronę twórcy dotyczące seksistowskich treści oraz toksycznego środowiska pracy za grę Matchmaker: Puzzles and Stories.
Za grę odpowiedzialne jest studio Fusebox Games we współpracy z ITV. Dziesiątki pracowników dowiedziało się, że grozi im utrata pracy kilka tygodni po oskarżeniach dotyczących fetyszyzującego traktowania postaci LGBT+ w innej grze firmy.
Love Island: The Game – co to?
Love Island: The Game została wydana w czerwcu 2018 roku. Nowe epizody wypuszczane były co tydzień, aż do 15 sierpnia 2018 roku. Druga edycja rozpoczęła się w czerwcu 2019 i trwała do października tego samego roku. Każdy z sezonów posiadał odcinek specjalny.
Gra zawiera krótkie historie, w których gracze wcielają się w fikcyjną uczestniczkę programu i rozmawiają z innymi na wyspie. Można było dokonywać wyborów spośród ustawionych reakcji, które mogły być „zalotne, psotne, słodkie lub bezczelne”. Wpływały one na to jak toczyła się historia. Całość jest utrzymana w stylu podobnym do reality show, które zainspirowało grę.
Fusebox Games – oskarżenia
Oskarżenia dotyczące traktowania osób LGBT+ dotyczyły treści do Matchmaker: Puzzles and Stories.
W tej grze użytkownik wciela się w rozwódkę, która spotyka „przystojnego” mężczyznę, który „może jest za młody”, ale mimo to angażuje gracza w rozmowę. Zabiera on napój gracza bez jego zgody i odmawia oddania go, chyba że zostanie pocałowany. Gra nie daje jednak możliwości odmowy. Ponadto padają zarzuty, że aplikacja fetyszyzuje biseksualne doświadczenia postaci gracza.
Ta fabuła wywołała niepokój wielu pracowników, z których spora część identyfikuje się ze społecznością LGBT+. Powiedziano im, że ich obawy zostały uwzględnione, a fabuła usunięta. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że pozostała ona niezmieniona w międzynarodowej wersji gry.
Fusebox Games – trudna sytuacja pracowników
List otwarty został podpisany przez 31 pracowników Fusebox Games i wysłany 24 maja. Zawierał ostrzeżenie przed „problematycznymi treściami”.
Trzy tygodnie później podpisani pod dokumentem pracownicy zostali jednak poinformowani o tym, że miejsca ich pracy są zagrożone z powodu problemów finansowych.
Love Island: The Game – kolejna edycja
W związku z tymi zarzutami Fusebox Games poinformował, że wydanie gry zostało odłożone w czasie. Oznacza to znaczący spadek dochodów, w stosunku do tego, co gra mogłaby zarobić, gdyby została wypuszczona w podobnym czasie, co kolejny sezon programu Love Island.
ITV przekazał, że gra nie ma obecnie konkretnej daty premiery, podczas gdy wydawca twierdzi, że obecnie jest ona w fazie rozwoju i ma pojawić się pod koniec roku.
Love Island jest programem reality show ITV. Oryginalna wersja programu doczekała się dotychczas 7 sezonów. Format programu został zaadoptowany przez wiele krajów, w tym Polskę. Rodzima wersja Love Island. Wyspa miłości doczekała się 3 edycji i jest dostępna w serwisie IPLA.
https://www.instagram.com/p/CRmTfk-ryNw/
Źródło: independent.co.uk