Repertuar kin Nowość Program TV

 

redaktor

Emil Borzechowski

Idź więc, są światy inne niż ten...Stephen King
Płeć: Mężczyzna
Bio: Dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem, były redaktor naczelny magazynu "Stuff". Prywatnie - cyborg in spe oraz miłośnik wirtualnej rzeczywistości.

Artykuły użytkownika (32)

Emil Borzechowski
weekend
-

Czy gry są medium gorszego sortu?

Wnuczek zabił babcię, trenował zabijanie w grze. Zabił siostrę pod wpływem gier wideo. Zabił matkę i dalej grał w CS-a. Wkurza mnie, że na grach…

Emil Borzechowski
-

Nowy iPhone to stary iPhone. Jobsowi mógłby się nie spodobać

W trakcie wczorajszej konferencji firma Apple zaprezentowała nowe modele iPhone’ów. Jeśli ktoś spodziewał się rewolucji, będzie rozczarowany. Telefony są równie nudne jak cała branża mobilna.

Emil Borzechowski
-

Przewodnictwo kostne przybliży nas do ery cyborgów. Słuchawki staną...

Bezprzewodowe słuchawki wielkości pięćdziesięciogroszówki mogą wydawać się cudem techniki, ale za kilka lat klasyczne pchełki mogą zniknąć. Zastąpią je słuchawki, których nie widać.

-

Testujemy Microsoft Surface Go, hybrydę, która spodoba się...

Microsoft Surface Go miał być eleganckim i poręcznym komputerem, który sprawdzi się w rękach tych, którzy szukają kieszonkowego laptopa. Czy warto się nim zainteresować?

-

Książki, które przygotują cię na Cyberpunka 2077

Do premiery Cyberpunka 2077 pozostało jeszcze kilka lat. Jeśli już teraz chcesz poczuć klimat tej produkcji, sięgnij po książki, które przybliżą ci klimat tego uniwersum.

-

Najciekawsze gadżety dla graczy pokazane na targach IFA 2018

Mimo iż berlińskie targi technologiczne skupiają się głównie wokół technologii użytkowej, znajdziemy na nich sporo ciekawych sprzętów dla graczy. Oto subiektywny wybór najciekawszych produktów.

-

Najciekawsze telewizory zaprezentowane na targach IFA

W tym roku targi IFA obrodziły w mnóstwo rewelacyjnych telewizorów. Pojawiły się nowe technologie, nowe rozdzielczości oraz starczy gracze w nowych szatach.

-

Atarowca wal z gumowca, czyli kilka słów o wojnach technologicznych

Świat jest jakoś tak dziwnie zbudowany, że raz na jakiś czas kilka osób wpada na podobne pomysły. I tak rozpoczyna się wojna fanbojów. Oto najciekawsze…

weekend
-

Cienie, światło i rozbłyski. Jak ray tracing zmieni oblicze gier

W poniedziałek Nvidia zademonstrowała nowe karty graficzne z serii RTX. Ich największą zaletą ma być obsługa technologii ray tracingu, która wprowadzi nas do świata fotorealistycznej…

weekend
-

Wypożyczalnie kaset, ruskie tłoki, torrenty i filmy w kieszeni. O...

Dzięki serwisom streamingowym mamy niemal nieograniczony dostęp do bogatych zasobów filmów oraz seriali. Ale nie zawsze tak było. Jak zmieniały się zwyczaje domowych kinomanów?

weekend
-

Screenlife od środka – język filmowy pokolenia millenialsów

Przed ekranami komputerów, smartfonów czy telewizorów spędzamy wiele godzin naszego życia. Branża filmowa nie wykorzystuje potencjału tkwiącego w tych urządzeniach. Screenlife ma to zmienić.

-

W czarnym lustrze: monitorowanie dzieci w dobie RODO

Żyjemy w dobie nieustającego monitoringu. Śledzą nas dostawcy usług, wielkie korporacje, kamery monitoringu oraz gadżety, które na co dzień nosimy przy sobie. Coraz częściej próbujemy…

Aktualności użytkownika (165)

Emil Borzechowski
-

Amerykańscy żołnierze mogą sterować samoloty myślami

Amerykańscy naukowcy z agencji DARPA eksperymentują z systemem, który pozwoli sterować samolotami oraz dronami za pomocą myśli.

Emil Borzechowski
-

Podczas Talk’N’Roll opowiemy o przenikaniu się popkultury i...

Już jutro w Krakowie odbędzie się czwarta edycja konferencji Talk’N’Roll, podczas której rozmawiamy o technologiach oraz ideach, które wkrótce będą rządzić światem.

Emil Borzechowski
-

Firefox Reality. Przeglądarka VR od firmy Mozilla

Gogle Magic Leap miały wprowadzić przeglądarki internetowe do świata rzeczywistości rozszerzonej, ale to Mozilla może okazać się tą firmą, która odmieni sposób, w jaki konsumujemy…

Emil Borzechowski
-

Lego i Nintendo Labo – zestaw kreatywny do Switcha w nowej...

Utalentowany projektant przemysłowy postanowił wykorzystać swoje umiejętności, aby usprawnić zestaw Nintendo Labo. Aby to zrobić, sięgnął po klocki Lego.

Emil Borzechowski
-

Naukowcy chcą wyhodować komputer w próbówce

Naukowcy z Uniwersytetu Lehigh planują wykorzystać żywe komórki do stworzenia sieci neuronowej. Eksperyment może przybliżyć nas do stworzenia biologicznego komputera.

Emil Borzechowski
-

Amazon pokaże inteligentne mikrofalówki, sprzęt samochodowy oraz...

Inżynierowie z firmy Amazon planują napędzić rynek inteligentnych gadżetów. Korporacja wkrótce zaprezentuje nowe sprzęty do inteligentnego domu, które będą wyposażone w asystentkę Alexa.

Emil Borzechowski
-

Może powstać inteligentny telewizor od OnePlus

Tego ze strony OnePlus prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Chińska firma znana dotychczas z produkcji przystępnych i porządnych telefonów, chce wejść na rynek inteligentnych telewizorów.

Emil Borzechowski
-

ScreenX. W USA debiutuje kino z trzema ekranami

Jeśli wydawało ci się, że IMAX dysponuje niesamowitym ekranem, to spójrz na placówki spod znaku ScreenX, które wyposażono aż w trzy panoramiczne ekrany, które otoczą…

Emil Borzechowski
-

Elon Musk pokaże urządzenie, które połączy mózg z komputerem

Firma Neuralink, za którą stoi m.in. Elon Musk, wkrótce pokaże urządzenie, które usprawni wymianę informacji między człowiekiem i maszyną. Nowy interfejs mózg-komputer przybliży nas do…

Emil Borzechowski
-

Product placement 2.0. Reklamowane produkty dostosują się do widza

Wkrótce filmy i seriale mogą stać się bardziej interaktywne. Ryff Placer pozwoli marketingowcom dostosowywać reklamowane produkty do rynku, na którym będzie upubliczniana dana produkcja.

Emil Borzechowski
-

Bezprzewodowe kontrolery do Switcha inspirowane NES-em

Nintendo wie, że gracze kochają stylistykę retro. Firma postanowiła wypuścić nowe kontrolery dla konsoli Switch, które jak żywo przypominają pady z klasycznego NES-a.

Emil Borzechowski
-

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej ukazuje...

Stacja telewizyjna The Weather Channel postanowiła wykorzystać technologię AR, aby pokazać, jakie szkody może wyrządzić huragan Florence, gdy uderzy w amerykańskie wybrzeże.

Aktywności (1)

  • Użytkownik Emil Borzechowski aktywował konto na naEKRANIE.pl