Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
8/10

Colony: sezon 3, odcinek 2 – recenzja

Colony w 2. odcinku 3. sezonu utrzymuje bardzo dobry poziom. Wiele wskazuje na to, że szykuje się najlepsza z dotychczasowych serii.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Colony zdecydowanie nie należy do seriali, które cechują się szybkim pchaniem akcji do przodu, jednak po pierwszych dwóch odcinkach trzeciego sezonu jest zupełnie inaczej. Wychodzi to produkcji zdecydowanie na dobre. Fabuła rozwija się w odpowiednim tempie, a każda postać otrzymuje wystarczająco dużo czasu antenowego. Wszystko jest po prostu odpowiednio rozplanowane. Różnorodność odcinka stanowi jego dużą zaletę. Oprócz Alana i rodziny Bowmanów dobrze było zobaczyć nareszcie Broussarda, jedną z absolutnie najlepszych postaci. Przybliżenie, czym się zajmował po finale drugiej serii, właściwie wyważono, nie jest rozwleczone, ani nazbyt skrócone. Wolniejsze tempo narracji z pierwszego (głównie) czy też drugiego sezonu, z historii Broussarda z tego epizodu zapewne zrobiłoby pełny odcinek, do tego prawdopodobnie z wieloma niepotrzebnymi, zbytnio rozciągniętymi scenami. W trzeciej serii nie ma już najwyraźniej miejsca na taki styl opowiadania historii. Z tego powodu wszystko, co dotyczyło Broussarda w tym odcinku, było takie, jak jego postać – konkretne. Nie ma się również do czego przyczepić, jeśli chodzi o nowych bohaterów w serialu. Nie da się o nich powiedzieć na razie niczego konkretnego, ale na pierwszy rzut oka żadna z nich na pewno nie irytuje i wzbudza mniejszą lub większą ciekawość. Na chwilę obecną są to zwyczajnie kolejni członkowie ruchu oporu i tyle.

Dobrze było również zobaczyć po raz kolejny tytułową kolonię Los Angeles, tylko tym razem prawie całkowicie pustą. Zupełnie nowa perspektywa, bardzo interesująca do oglądania. Jednakże finałowa scena odcinka, w której Broussard wraz z nową towarzyszką przechodzą przez mur, wskazuje raczej na to, że Los Angeles nie będzie już w żadnym stopniu miejscem akcji serialu w najbliższym czasie. Oby jednak różnorodność lokacji była bardziej podobna do drugiego niż pierwszego epizodu, bo niezależnie od malowniczości leśnej scenerii, i tak stanie się ona po pewnym czasie zbyt monotonna. Dlatego też niech wymieniona w odcinku kolonia Seattle jako miejsce akcji odegra jak największą rolę.

Ciekawie poprowadzona jest postać Alana w tym epizodzie. Z jednej strony wygląda na to, że Snyder naprawdę zżył się z Bowmanami i rzeczywiście obchodzi go los tej rodziny, ale z drugiej nie sposób nie odnieść wrażenia, iż po prostu widzi w nich odpowiednich towarzyszy, którzy są w stanie zapewnić mu bezpieczeństwo, jeśli tylko zdecydowaliby się zaprzestać walki i stanąć na uboczu. Fakt niewłączenia jeszcze przez niego nadajnika i rozmowa w pociągu właśnie na to mogą wskazywać. Najwidoczniej do Snydera dotarło, iż nawet po wykonaniu zadania, nie jest pewne, że dostanie, czego chce. Do tej pory Alan z reguły troszczył się przede wszystkim o siebie samego, ale obecnie musi (z takich czy innych powodów) mieć też na względzie dobro Willa i jego rodziny. Jest to interesująca i złożona sytuacja, dlatego sposób jej rozwiązania bardzo ciekawi. Ogólnie relacje Alana z Bowmanami dobrze prezentują się w tym sezonie i są intrygująco prowadzone.
Wydaje się, że scena w pociągu zawiera pewne nawiązanie do Lost (biorąc pod uwagę, iż oba seriale łączy, oprócz głównego aktora, również osoba producenta, jest to możliwe). Fani wymienionej produkcji z pewnością dostrzegą je w pytaniu Brama odnośnie do tego, kto robi płatki śniadaniowe? Jedną z tajemnic Lost, na którą w samym serialu nie udzielono odpowiedzi, było, skąd bierze się na wyspie żywność w opakowaniach z symbolami Inicjatywy Dharma? Czyżby mała aluzja do tego, aby widz nie roztrząsał absolutnie każdego, nawet najmniejszego aspektu historii, tylko skupiał się na najważniejszych pytaniach dotyczących głównej fabuły? Możliwe, że tak, gdyż w przeciwieństwie do Lost, Colony nie jest aż tak złożonym serialem i nie posiada też tylu wątków.

Drugi odcinek, podobnie jak pierwszy, stoi na wysokim poziomie i ogląda się go z prawdziwym zaciekawieniem. Sporo się działo, była spora różnorodność lokacji i postaci, a fabuła idzie cały czas do przodu w odpowiednim tempie. Co więcej, najistotniejsze jest to, że historia nieustannie wciąga, ciekawi i chce się poznać jej dalsze rozwinięcie. Kiedy i czy Alan uruchomi lokalizator? Jak wygląda organizacja ruchu oporu, kto stoi na jego czele? Na jaką skalę Ziemia będzie miejscem starcia dla obcych w kosmicznym konflikcie? To jedynie kilka, z wielu innych intrygujących pytań, jakie narzucają się po drugim odcinku. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko dalej oglądać, bo jest naprawdę ciekawie. Oby tak dalej!

Źródło: zdjęcie główne: James Dittinger/USA Network
 

 

Puzzle Man

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Michał Kujawiński
-

Aktor znany z roli Adolfa Hitlera…

W piątek zmarł Bruno Ganz, znakomity szwajcarski aktor. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Królestwo zwierząt – teaser zapowiada 4.…

Królestwo zwierząt to serial stacji TNT o rodzinie przestępców. Teaser pokazuje pierwsze sceny z 4.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]