
Zadaniem Deception było zaciekawić i zaintrygować nas śledztwem w sprawie morderstwa przyjaciółki Joanny. Mieliśmy z wypiekami na twarzy i niedowierzaniem oglądać jej poczynania. Dlatego tym bardziej szkoda, że twórcy w tym aspekcie polegli na całej linii. Narracja jest nadzwyczajnie powolna i można użyć stwierdzenia, że tak naprawdę nic się nie dzieje. Oglądamy gamę papierowych postaci recytujących bez emocji jakieś kwestie - i tak przez cały odcinek. Nie ma w tym nawet najmniejszej nutki napięcia, a o emocjach czy intrygującej tajemnicy możemy zapomnieć. Wszystko rozgrywa się ślamazarnie, chaotycznie i z pozbawieniem czynnika zaciekawienia. Działania głównej bohaterki również nie imponują wiarygodnością - jej pierwsza próba włamania się do komputera na kilometr trąci czymś podejrzanym.
Meagan Good w roli Joanny jest jedyną osobą, której udaje się przykuć naszą uwagę, bynajmniej nie swoją urodą. Tworzy niezłą bohaterkę zapewniającą dawkę emocji, dzięki czemu da się ją od razu polubić. Wszystko to sprawia, że śledzenie jej przygód powinno być łatwe, ale niestety cała reszta serialu tonie w oceanie przeciętności. Pozostali bohaterowie są tak do bólu papierowi, stereotypowi i nudni, że nie ma co więcej na nich strzępić klawiatury.
[image-browser playlist="595733" suggest=""]©2013 NBC
Ciągle słyszymy, jak ta rodzina jest zła, podstępna i niegodziwa oraz do tego niebezpieczna, ale tego nie da się odczuć. Kilkakrotnie padają o tym sformułowania, które dla nas stają się pustymi słowami, godnymi jedynie pokręceniem głową z politowaniem. Dotyczy to również niesłychanie sztampowej sceny z uciszeniem dawnej asystentki Roberta. Wyjawienie, że stoi za tym Robert prawdopodobnie miało za zadanie nas zaskoczyć, może nawet zaszokować, ale niestety przewidywalność zrobiła swoje.
Deception nie potrafi zaciekawić, nie niesie ze sobą emocji ani napięcia, które podczas tego typu opowieści są kluczowe. Przeciętnością i oklepanymi motywami nie przekona się do siebie współczesnego widza, mającego na tego typu miałkie historyjki zbyt wytrawny gust.
Ocena: 4/10
Poznaj recenzenta
Adam SiennicaZastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania i wykładowca na Warszawskiej szkole Filmowej. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 30 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Specjalizuje się w kinie akcji, które uwielbia analizować na wszelkie sposoby. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.
Można go znaleźć na:
Instagram - https://www.instagram.com/adam_naekranie/
Facebook - https://www.facebook.com/adam.siennica
Linkedin - https://www.linkedin.com/in/adam-siennica-1aa905292/




naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1963, kończy 62 lat
ur. 1970, kończy 55 lat
ur. 1968, kończy 57 lat
ur. 1977, kończy 48 lat
ur. 1984, kończy 41 lat

