The Newsroom – 01×05
Tematem odcinka były polityczne wydarzenia z Egiptu, gdzie doszło do rewolucji w lutym 2011 roku. Był to jednak tylko pretekst do pokazania nam rozwoju postaci.
Tematem odcinka były polityczne wydarzenia z Egiptu, gdzie doszło do rewolucji w lutym 2011 roku. Był to jednak tylko pretekst do pokazania nam rozwoju postaci.
Główny wątek związany z rywalizacją Willa McAvoya z szefową stacji został zaledwie zarysowany. Tylko w kilku scenach omawiali temat medialnego ataku na osoby, z którymi Leona prowadzi interesy. Innym przypadkiem jest rozmowa Willa z kobietą z plotkarskiej redakcji należącej do tej samej stacji. Świetnie w tej scenie podkreślono, że pisanie o plotkach nie jest prawdziwym dziennikarstwem. Nie można nie odnieść wrażenia, że za atakiem stoi Leona, by mieć na niego przysłowiowego haka. Szkoda, że poświęcono temu tak mało czasu.
[image-browser playlist="600635" suggest=""]©2012 Home Box Office Inc
Emocji dostarcza nam relacjonowanie wydarzeń z Egiptu. The Newsroom pokazuje nam, że niby coś tak oczywistego, co oglądamy w telewizji, wymaga olbrzymich nakładów pracy, poświęcenia i ryzyka. Przedstawiono to z wyczuwalną nutką napięcia - zwłaszcza w scenach, gdy ich nowy egipski korespondent został pojmany przez wojsko.
Niestety, tutaj także pojawia się wielki mankament tego odcinka. Chociaż jest to stacja kablowa, a Aaron Sorkin należy do twórców wybitnych, finał wątku pokazano z do bólu przesłodzoną poprawnością polityczną. Korespondent szczęśliwie powraca po interwencji Willa. Natomiast ostatnia scena to przesada - ja rozumiem, że umyślnie nawiązywano do wspomnianego fragmentu filmu, lecz wykorzystanie czegoś takiego w tym serialu zalatuje kiczem. Brakowało tylko, by na końcu Will pocałował MacKenzie, ale samo przytulenie tworzy prawie taki sam efekt. Ocieplenie ich relacji powinno zostać pokazane prawdziwie, wiarygodnie, a nie na poziomie przeciętnego kina familijnego. Nie tego oczekujemy po The Newsroom.
[image-browser playlist="600636" suggest=""]©2012 Home Box Office Inc
Sporo czasu poświęcono humorystycznemu wątkowi Maggie i Jima oraz Walentynkom. Można wysnuć wniosek, że Maggie coś do niego czuje, chociaż sama boi się do tego przyznać. Sceny ze zmuszaniem go do randki z jej współlokatorką mogły rozbawić.
Większość opowieści stoi na wysokim poziomie, lecz kilka schematycznych i przesłodzonych zabiegów popsuło dobre wrażenie. Oby takich elementów jak najmniej w tym serialu.
Ocena: 6/10
Poznaj recenzenta
Adam SiennicanaEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryPremiery tygodnia
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1980, kończy 45 lat
ur. 1976, kończy 49 lat
ur. 1989, kończy 36 lat
ur. 1974, kończy 51 lat
ur. 1959, kończy 66 lat