Przeczytaj w weekend

American Princess (2019-2019)

American Princess

Fabuła skupia się na młodej przebojowej kobiecie z wielkiego miasta, której huczne ślubne plany muszą zostać zmodyfikowane po tym, gdy dowiaduje się, że zdradza ją narzeczony. Aby poradzić sobie ze swoim gniewem, ucieka na wieś, gdzie trafia na odbywające się targi renesansowe. Uwięziona tam bez telefonu, zupełnie zmienia swoje życie.

Trailery i materiały wideo

American Princess - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

American Princess utrzymuje stały poziom, który został zbudowany przez pierwsze odcinki. Konwencja jest lekka, pełna humoru i dziwaczności, doskonale napędza rozwój fabuły. Wszystkie trzy odcinki to wesoła przygoda Amandy, która poznaje nowy świat, ale wciąż zmaga się ze starym, zepsutym, z którego się wywodzi. Takim sposobem czuć, że twórcy zawsze mają pomysł na to, jak się nie powtarzać i dać coś świeżego.

Przyjazd przyjaciół Amandy na teren festiwalu renesansu to świetny wątek, bo znów mamy zderzenie kompletnie innych światów. Sztuczność, instagramowe wartości i emocjonalna pustka aż od nich bije. Jest to wręcz przerażające zestawienie z naturalną specyficznością mieszkańców festiwalu. Zwłaszcza widać to po postaci Morgan, bo pozostała dwójka stara się dobrze bawić. Wykorzystanie tego wątku do poruszenia kwestii molestowania seksualnego okazuje zaskakująco udane. Czuć było, że komentarze Morgan nie są przypadkowe, ale zarazem trochę pokazano łatwe popadanie w skrajność w  tym temacie. Dla niej wszystko na festiwalu było z tym związane, choć Amanda i każdy inny człowiek wie, że to nieprawda. Takim sposobem zbudowano wątek o większej wadze niż można byłoby oczekiwać od tego serialu, a zarazem nie zapomniano o humorze i lekkości.

A to wszystko idzie za ciosem, wysyłając Amandę do domu, gdzie jesteśmy świadkami dantejskich scen, jedynie utwierdzających w przekonaniu, jak bardzo jest zepsuty jej dawny świat. Wiemy, że trochę w tym przerysowania pod kątem humorystycznym, ale jednocześnie dostrzec można wiele smutnej prawdy o czymś, co wszyscy wiemy, że istnieje w świecie opanowanym przez media społecznościowe i technologie. Dlatego ten wątek, choć szybko popada w humorystyczną skrajność, ma w sobie też dużo emocji. Jest ważny dla rozwoju bohaterki, która powracając do przeszłości, jeszcze lepiej widzi, w jakiej rzeczywistości przyszło jej żyć. Dobre i też istotne dla poprawy relacji Amandy z jej błotnym kolegą, który rusza jej na ratunek.

To też jest duży plus tych odcinków, że nie kręcą się tylko wokół Amandy. Każdy dostaje więcej czasu ekranowego, dzięki czemu możemy lepiej poznawać bohaterów. Czy to Szekspir w romansie z kolegą z pracy, czy to królową, która powoli dojrzewa do zmian w życiu prywatnym i zawodowym, czy to właśnie błotni bracia i ich kuriozalny wątek filmowania twarzy podczas orgazmu, czy nawet kwestia współlokatorki Amandy oraz jej siostry. Niektóre są po prostu komiczne, inne dają wiele fabule, pozwalając ją rozwinąć, nadać nowego kierunku i urozmaicić. A dzieje się wiele - zwłaszcza gdy Amanda wprowadza zmiany, które nie podobają się królowej, więc wszystko staje się ciekawsze i coraz bardziej zabawne. Twórcy nie zapominają, że to przede wszystkim dziwaczna komedia, która przy okazji opowiada przyjemną historię z przemycanymi tu i ówdzie poważnymi treściami.

American Princess w każdym odcinku oferuje lekką i szalenie przyjemną rozrywkę, jaką po serialu, o którym niewiele się słyszało, można było oczekiwać. To taka produkcja, która bawi szczerze i pozostawia w pozytywnym nastroju. Taka, dla której warto poświęcić czas, bo ma w sobie wiele zaskakującej świeżości.

Sezony

Sezon 1

  1. Episode 1 (2 czerwca 2019)
  2. Episode 2 (3 czerwca 2019)
  3. Down There (10 czerwca 2019)
  4. Why Are You Romeo? (17 czerwca 2019)
  5. Man Stuff (24 czerwca 2019)
  6. Queen, Interrupted (24 czerwca 2019)
  7. The Tempest (1 lipca 2019)
  8. Fairemily Matters (1 lipca 2019)
  9. You Can Always Trust Your Vaganya (8 lipca 2019)
  10. Faire Well (8 lipca 2019)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV