Repertuar kin Nowość Program TV

Bull (2016)

Śr. ocena 6.9

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Bull - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Michael Weatherly powraca jako Bull w 2. sezonie serialu. I choć ma to swoje momenty i zalety, nadal trąci przeciętnością.

Nowy sezon Bull rozpoczyna się intrygująco od monologu o skandalach. Ciekawe, w miarę mądre i mające potencjał na dobry odcinek. Zwłaszcza gdy jesteśmy chwilę później raczeni sprawnym upozorowaniem morderstwa w obronie własnej, czyli sprawą, jaką będzie zajmować się bohater. Szkoda, że twórcy sami nie zdają sobie sprawy, jak oparcie na takich banalnych rozwiązaniach psuje jakość ich serialu.

Nie przeczę, że ten serial ma w sobie przyjemny wymiar rozrywkowy. To jeden z takich seriali, które kiedy włączymy byle jaki odcinek, łapiemy wszystko i czerpiemy satysfakcję z seansu. Podobnie jak to swego czasu działały Kryminalne zagadki, tak właśnie sprawdza się Bull. Premiera nowej serii pokazuje po raz kolejny, że jest to rozrywka prosta, mało wymagająca, ale z odpowiednią dawką humoru oraz sprawnym angażowaniem widza w historię. A to naprawdę działa, więc brawa dla twórców, bo taka rozrywka też ma swoich odbiorców i może się podobać.

Mam problem ze sprawą odcinka, która jest umiejętnie rozwijana aż do samego finału. Jest interesująco, poszczególne zwroty akcji mają sens i budują jakieś emocje. Gdy jednak dochodzimy do kulminacji i wszystko kończy się tym, że panna wpada przez to, że zastrzeliła męża, mając rękawiczkę, trudno nie kryć zaskoczenia absurdem. W tym miejscu scenariusz zostaje położony na łopatki przez niedopracowanie twórców. Bull i spółka mają raport, z którego wynika, że na broni nie ma odcisków palców. I my mamy uwierzyć, że nikomu w policji to nie wydawało się dziwne? I nikt nie zainteresował się czymś tak bardzo podejrzanym? Takie rozwiązanie wątku budzi wręcz niesmak.

Michael Weatherly wciąż sprawdza się w głównej roli. Ma swoje momenty lepsze i gorsze, kiedy napędza fabułę lub buduje dobre interakcje z innymi postaciami. Jednocześnie mam z nim problem. Bull to nie jest zbyt ciekawa postać. Nie ma w sobie nic oryginalnego ani wyjątkowego, a Weatherly pomimo starań, nie buduje tutaj bohatera wyjątkowego. To właśnie jest trochę problem tego serialu, bo podobnie jak w Kryminalnych zagadkach, mamy w głównych bohaterach mieszankę stereotypów mających sugerować, że są ludźmi. Jednak gdy widz ogląda różne seriale i widział mnóstwo podobnych postaci, powinien dostrzec, że to wszystko jest jakieś miałkie i bezosobowe.

Znasz serial Bull?

Oceń, jak Ci się podobał:

0,0

Nie zrozumcie mnie źle. Bull to nie jest zły serial. Spełnia on swoją rolę wyśmienicie, dając poziom rozrywki, jaki można oczekiwać. Jest zabawnie, lekko i przyjemnie. Oby jednak dopracowano i przemyślano wątki kryminalne, by miały więcej sensu i nadal będzie nieźle.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Dr Jason Bull
Benny Colón
Marissa Morgan
Cable McCrory
Chunk Palmer

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale maja 2018 – wyniki głosowania czytelników

W maju na małym ekranie działo się wiele dobrego i niewątpliwie swój udział w wysokiej…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Co o tym sądzisz?