Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Krew z krwi (2012)

Śr. ocena 7.8

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

A taką miałem nadzieję na dobrą polską produkcję. Niestety po 1. odcinku 2. sezonu serialu „Krew z krwi” raczej marne na to szanse.

Sami przyznacie, że zapowiadało się świetnie. „Krew z krwi” w pierwszym sezonie była jednym z najlepszych polskich seriali ostatniej dekady. Dobra historia (tak, format, ale dobrze przysposobiony i podany), nadzwyczaj przyzwoita reżyseria Xawerego Żuławskiego, świetne aktorstwo – Agata Kulesza wykorzystała cały potencjał, który dała jej rola lokalnego Michaela Corleone, człowieka, który nie może odciąć się od gangsterskich korzeni swej rodziny. To był naprawdę dobry serial. Z początkiem, ciekawymi zwrotami akcji i końcem.

Ale skoro serial, to nic dziwnego, że postanowiono go kontynuować. Trochę było problemów, bo pierwszy sezon wyprodukował Canal+, ale gdy miał robić drugi, to stwierdzono tam, że zamykają kranik z pieniędzmi i już nie będzie nic kręcone w Polsce. Teraz będą znowu otwierać, ale to już zupełnie inna historia. W międzyczasie temat „Krwi z krwi” przejęła TVP i pod tą banderą powstał sezon drugi. I właśnie możemy go oglądać w programie (cóż za zbieg okoliczności) drugim.

Zasiadałem do tego seansu pełen wiary i dobrych chęci. Znowu jest Agata Kulesza, za reżyserię wziął się Jan Komasa, twórca „Miasta 44” – no, przecież będzie świetnie!

I nie było. Niestety. To znaczy Kulesza dalej robi, co może, ale trochę brakuje jej wsparcia. Rzecz zdecydowanie nie ma klimatu, stylu i narracji z pierwszego sezonu. Jakieś dziwne ujęcia, poszarpane sceny, nieprzekonująca scenografia – no po prostu nie. Ale to wszystko jeszcze bym jakoś zaakceptował, gdyby nie bardzo słaby scenariusz. Ten odcinek był po prostu zbiorem najbardziej wytartych klisz fabularnych, jakie istnieją. Dostajemy je jedną za drugą, a czasem nawet kilka naraz. Powrót Carmen do Polski zbiega się z procesem jej brata, oczywiście ktoś ją rozpoznaje, choć mieszka w innym mieście (swoją drogą, kto normalny chciałby przeprowadzić się z Australii do Elbląga?), oczywiście córka niefrasobliwie idzie do klubu pełnego starych znajomych, oczywiście brat w więzieniu ma do niej żal, a kiedy dowiaduje się, że ma podzielić się z Carmen spadkiem, żal ma jeszcze większy, rzekłbym śmiertelny. Takie „oczywistości” można jeszcze długo mnożyć. Po prostu nie ma tu jednej sceny, która zaskoczyłaby widza choć ociupinkę.

Gdzie tam myśleć o tajemnicy, jaką w pierwszej serii było zabójstwo męża Carmen. Gdzie o dobrze rozpisanych, wiarygodnych i atrakcyjnych dialogach. Nie ma nic.

Czytaj więcej: „Krew z krwi” – 2. sezon od kwietnia w TVP2

Czyli scenariuszowo – bardzo słabo, a realizacyjnie – gorzej niż za pierwszym razem. Pozostaje sama kreacja Agaty Kuleszy. No i może jeszcze z czasem godni uwagi będą – jeśli pozwolą im się ciut rozkręcić – grający nowe postacie Bartłomiej Topa i Kinga Preis. Ale czy to wystarczy, by spędzać niedzielne wieczory z TVP2? Mam poważne wątpliwości.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Janusz Wieczorek
Natalia Majewska
Borys Majewski
Stefan Kozłowski
Paweł Żaryn

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

 

 

Powiązane Artykuły

naEKRANIE
-

Diagnoza to nie serial w stylu TVN. Obejrzyj nasz wywiad z Xaverym Żuławskim i Łukaszem Palkowskim

Nasz redaktor naczelny, Dawid Muszyński, był na planie serialu kryminalno-medycznego stacji TVN. W wywiadzie twórcy…

Dawid Muszyński
1-

Najlepsze polskie seriale kryminalne

Co roku powstaje kilkanaście seriali kryminalnych, ale tylko nieliczne są udane. Z okazji premiery Belfra…

Kamil Śmiałkowski
-

Najlepsze polskie seriale według Kamila Śmiałkowskiego

Często narzekamy na współczesne polskie seriale - że słabe, że nie wytrzymują konkurencji z zachodnimi.…

Krzysztof Spór
-

Premiery DVD i Blu-ray – wrzesień 2015

Tak jak pisałem w zeszłym miesiącu, wrzesień przyniesie na rynku DVD i Blu-ray znaczący ruch…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.