Scenki z życia (2015-2019)

Life in Pieces

Scenki z życia

Scenki z życia to komedia familijna, w której poszczególne odcinki opowiadają historię z perspektywy jednego członka rodziny.

Najnowsza recenzja redakcji

"Life In Pieces" to komedia, która nie opowiada o jednej rodzinie mieszkającej w jednym domu jak większość tego typu produkcji. Zamiast tego twórcy patrzą szerzej na większą rodzinę i kilka pokoleń. Do tego mamy ciekawą konwencję, bo serial opowiada historię podzieloną na segmenty. W każdym obserwujemy jakiś tytułowy wycinek z życia jednej postaci, który naturalnie oparty jest na humorystycznym wydarzeniu. Wychodzi na to, że ostatni segment to zebranie grupy w jednym miejscu, by opowiedzieć inny wycinek z życia z ich perspektywy.

Na razie działa to ciekawie, bo oglądamy krótkie segmenty, które przedstawiają nam tak naprawdę tylko fragmenty z życia bohaterów. Niewiele nam mówią o tym, kim i jacy oni są. Najważniejsze w tym jest to, że prezentowane wydarzenia nie są do końca z życia wzięte. Z jednej strony tak - bo mamy zwyczajne sytuacje, jak randka, poród, wycieczka po college'u czy urodziny seniora rodziny. Z drugiej jednak wszystko jest ukazane w bardzo specyficznym stylu, tak jakby delikatnie w krzywym zwierciadle. To sprawia, że zwyczajne i wręcz sztampowe sytuacje w "Life In Pieces" nabierają kompletnie innego wydźwięku. To skutecznie też buduje warstwę humorystyczną, bo są momenty, w których naprawdę można się zaśmiać.

Duża w tym zasługa mocnej obsady, która sprawdza się bardzo dobrze w zabawnych scenkach i wykazuje dobry komediowy dryg. Obserwujemy tutaj dobrych aktorów doskonale znanych z dramatycznych produkcji - Dianne Wiest, Colina Hanksa, Thomasa Sadoskiego ("The Newsroom") czy Jamesa Brolina. Ta obsada jest na tę chwilę dużym plusem, bo choć nie znamy bohaterów, aktorzy przedstawiają ich w taki sposób, że to nie jest istotne. Nie ma sztuczności w tych postaciach, a jeśli nadal będą kreowane w ten sposób, wszystko może fajnie się rozwinąć.

"Life In Pieces" to nietypowy i bardzo specyficzny serial komediowy, który może i nie bawi do łez, ale dzięki ciekawej konwencji i obsadzie prezentuje się całkiem nieźle. Jestem zaintrygowany.

Sezony

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV