Repertuar kin Nowość Program TV

Scenki z życia (2015)

Life in Pieces

Śr. ocena 7.9

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

„Life in Pieces” to na pierwszy rzut oka kolejny serial komediowy o rodzinie, jednak trochę inna formuła i mocna obsada dają nawet niezły efekt.

Scenki z życia” to komedia, która nie opowiada o jednej rodzinie mieszkającej w jednym domu jak większość tego typu produkcji. Zamiast tego twórcy patrzą szerzej na większą rodzinę i kilka pokoleń. Do tego mamy ciekawą konwencję, bo serial opowiada historię podzieloną na segmenty. W każdym obserwujemy jakiś tytułowy wycinek z życia jednej postaci, który naturalnie oparty jest na humorystycznym wydarzeniu. Wychodzi na to, że ostatni segment to zebranie grupy w jednym miejscu, by opowiedzieć inny wycinek z życia z ich perspektywy.

Na razie działa to ciekawie, bo oglądamy krótkie segmenty, które przedstawiają nam tak naprawdę tylko fragmenty z życia bohaterów. Niewiele nam mówią o tym, kim i jacy oni są. Najważniejsze w tym jest to, że prezentowane wydarzenia nie są do końca z życia wzięte. Z jednej strony tak – bo mamy zwyczajne sytuacje, jak randka, poród, wycieczka po college’u czy urodziny seniora rodziny. Z drugiej jednak wszystko jest ukazane w bardzo specyficznym stylu, tak jakby delikatnie w krzywym zwierciadle. To sprawia, że zwyczajne i wręcz sztampowe sytuacje w „Scenki z życia” nabierają kompletnie innego wydźwięku. To skutecznie też buduje warstwę humorystyczną, bo są momenty, w których naprawdę można się zaśmiać.

Duża w tym zasługa mocnej obsady, która sprawdza się bardzo dobrze w zabawnych scenkach i wykazuje dobry komediowy dryg. Obserwujemy tutaj dobrych aktorów doskonale znanych z dramatycznych produkcji – Dianne Wiest, Colina Hanksa, Thomasa Sadoskiego („Newsroom„) czy Jamesa Brolina. Ta obsada jest na tę chwilę dużym plusem, bo choć nie znamy bohaterów, aktorzy przedstawiają ich w taki sposób, że to nie jest istotne. Nie ma sztuczności w tych postaciach, a jeśli nadal będą kreowane w ten sposób, wszystko może fajnie się rozwinąć.

Scenki z życia” to nietypowy i bardzo specyficzny serial komediowy, który może i nie bawi do łez, ale dzięki ciekawej konwencji i obsadzie prezentuje się całkiem nieźle. Jestem zaintrygowany.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Powiązane Artykuły

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale maja 2018 – wyniki głosowania czytelników

W maju na małym ekranie działo się wiele dobrego i niewątpliwie swój udział w wysokiej…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.