Repertuar kin Nowość Program TV

MacGyver (2016)

Śr. ocena 5.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

MacGyver - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

Kolejne odcinki nowej wersji MacGyvera pokazują, jak bardzo złym pomysłem było odkurzanie tego legendarnego serialu. Gdyby Richard Dean Anderson nie żył, to po premierowych odcinkach turlałby się ze śmiechu w grobie. Zamiast tego prawdopodobnie czuje mocne zażenowanie.

Niestety dla twórców nie da się uniknąć porównań z oryginalną serią z RDA w roli głównej. Nie chodzi nawet o klimat (którego nie ma), fabułę (która jest strasznie słaba) czy akcję (której jest sporo, ale jakościowo to kino klasy D), a o… zwykłą przygodę i sympatię do bohaterów przedstawionych. Oglądając klasyczną wersję. za każdym razem miało się wrażenie, że to mimo wszystko jest świetna, choć niebezpieczna przygoda. Każdy bohater, który pojawiał się w serialu, wywoływał różne, czasem skrajne emocje. We współczesnej wersji owszem, mamy takie emocje, ale to raczej chęć zniszczenia ekranu, by już więcej ich nie oglądać. Z przygodą ten serial również nie ma nic wspólnego. Wszystko, co dzieje się w ciągu 40 minut, jest nastawione na dużą ilość akcji (koniecznie szybkiej, dynamicznej) przeplatanej „zabawnymi” uwagami głównych bohaterów i sentymentalnymi dyrdymałami, których w każdym wyemitowanym do tej pory odcinku było naprawdę sporo.

Twórcy tego serialu, co widać na każdym kroku, za bardzo chcą pokazać, że MacGyver w ich wersji potrafi być tak samo wciągający jak produkcja z lat 80. Niestety dla nich samych strzelili sobie w stopę już w samej premierze, pokazując, że tych, którzy z ogromnym rozrzewnieniem wspominają starego MacGyvera, mają zwyczajnie gdzieś, ucinając nawet klasyczną muzykę z czołówki. Im dalej szli, tym było gorzej, przedkładając klimat tamtego serialu na wypakowaną akcją i wybuchami historię dzieciaka, który bawi się w agenta specjalnego. Niestety inaczej nie można powiedzieć – grający młodego Angusa Lucas Till nie sprawdza się w tej roli, nie pasuje wręcz do niej. Co gorsza, nie prezentuje zbyt dobrej gry aktorskiej – opera się ona głównie na twarzy z uśmieszkiem i bez. I to wszystko.

Sposób narracji – zwłaszcza w momentach, kiedy MacGyver wymyśla coś z niczego – odpycha. Dzielenie jednego ekranu na kilka mniejszych, podpisywanie użytych przedmiotów – wygląda to jak marnej jakości przepis z jednego z multum programów kulinarnych (na marginesie, chyba nie było nikogo, kto nie zacząłby się śmiać z „domowej” roboty noktowizora skonstruowanego przez MacGyvera).

Sytuacji nie ratują inni aktorzy, włącznie z Amy Acker, która po roli Root w Impersonalnych zdecydowanie powinna grać w lepszych produkcjach. Na miejscu afroamerykańskiej społeczności złożyłbym pozew o wielomilionowe odszkodowanie za wprowadzenie czarnoskórego bohatera do tego serialu. Poprawność polityczna związana z obsadzaniem w każdej produkcji przynajmniej jednego czarnoskórego aktora w tym przypadku mocno odbiła się czkawką. Grający współlokatora MacGyvera Justin Hires został sprowadzony do roli energicznego, a przy tym przygłupiego ozdobnika (miernego zresztą) w scenach, w których zwyczajnie nic się nie dzieje. Wykreowanie takiej postaci jest jedną z wielu pomyłek scenarzystów.

Co gorsza, to wszystko nadal swoim nazwiskiem firmuje James Wan, który również powinien domagać się odszkodowania za psucie jego wizerunku. Nowy MacGyver to po prostu prawdziwa kpina z każdego – od fanów starego MacGyvera, poprzez ludzi pracujących przy tym serialu, na współczesnych widzach kończąc. Wszyscy, którzy pracowali bądź pracują przy nowym MacGyverze, solidarnie powinni przeprosić za to, co zrobili. Dlatego też plusem – jedynym tego serialu – będzie to, że zostanie anulowany, bo innej przyszłości dla niego nie widać.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Angus MacGyver
Jack Dalton
Patricia Thornton
Riley Davis
Wilt Bozer
Andie Lee

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 5:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.