Repertuar kin Nowość Program TV

SEAL Team (2017)

Śr. ocena 7.0

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

SEAL Team - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Czy udany powrót SEAL Team na ekrany telewizorów to tylko przypadek, czy serial rzeczywiście zyskał nowe życie? Przekonacie się o tym w naszej recenzji.

Kolejne odcinki SEAL Team tylko potwierdzają, że serial zalicza naprawdę mocny powrót z drugim sezonem, zaś twórcy przemyśleli błędy z poprzedniego i zrobili wiele, żeby je naprawić. Tak jak pisząc recenzję pierwszego odcinka cieszyłem się z powrotu Raya i Sonny’ego oraz tego, jak trzymają formę, tak tym razem uśmiech na mojej twarzy wywołał powrót Dity, zwanej Włochatym Pociskiem. Tak, ta sunia Owczarka Belgijskiego (lub Malinois, w zależności którego związku kynologicznego systematyką się posługujemy) jest dla mnie tak samo integralną częścią zespołu – i zarazem tego serialu – jak cała dwunożna reszta.

Moja sierściasta faworytka ma swoje 5 minut w pierwszym z omawianych odcinków, który skupia się na akcji odbicia rezerwuaru wody w Arabii Saudyjskiej z rąk ekstremistów grożących zatruciem go wąglikiem. Większość tego odcinka to czysta akcja, którą bardzo przyjemnie się ogląda, ale ciężko powiedzieć o niej coś wyjątkowego. Realizacja jest po prostu poprawna, bez fajerwerków czy też szczególnego rozwoju postaci i wnoszenia czegoś głębszego do fabuły. Nie oznacza to jednak, że odcinek nie ma swoich momentów. Zarówno wizyta Jasona i jego córki w potencjalnej wyższej uczelni, jak i spotkanie Claya z przyszłymi teściami, pokazują, jak bardzo wydarzenia z poprzedniego sezonu odmieniły te postacie. Ciężko mi nawet powiedzieć którego bardziej, ale wydaje mi się, że Claya, los bowiem nie skończył jeszcze igrać z Jasonem.

Kolejny odcinek jest dużo wolniejszy, cięższy i poważniejszy. I choć nie brakuje w nim akcji, to jednak nie ona jest tu najważniejsza. Oto bowiem żona Jasona ginie w wypadku z udziałem pijanego kierowcy. Przyznam się szczerze, że już sama odwaga twórców do zrobienia czegoś takiego, zwłaszcza w takim, a nie innym momencie życia obu tych postaci, jest czymś niesamowitym, a jeszcze realizacja tego… Po prostu zmiotło mnie to z nóg i nawet fakt, że 90% tego odcinka jest przegadana, nie przeszkadzał mi. To jest to coś, co anulowany już Six chciał pokazać, tyle że podniesione do potęgi n-tej.

Waga tego wydarzenia, którą biorą na barki nie tylko członkowie drużyny Bravo, ale także i jej przyjaciele oraz rodzina Jasona ,jest niesamowita, zaś twórcy w pełni zdają sobie z tego sprawę i traktują to z odpowiednią powagą. To jest coś co ma potencjał na zmianę tego serialu i tej jednostki na zawsze. I zdaje się, że tak własnie będzie. Już mamy pierwsze tego dowody w postaci Jasona zrzekającego się dowództwa nad drużyną i ściągającego do niej z powrotem Raya.

Fenomen tego odcinka nie polega tylko na scenariuszu, ale też na tym, jak został on zagrany. David Boreanaz definitywnie dojrzał od czasu, kiedy grał Angela, a nawet agenta Bootha, co pokazuje tutaj w pełni. Nie spodziewałem się, że ten aktor jest zdolny zagrać takiego Jasona Hayesa, jakiego widzimy w tym odcinku. Reszta obsady nie pozostaje daleko w tyle, jednak to on gra tutaj pierwsze skrzypce.

Teraz pozostaje tylko czekać, jak rozwinie się sytuacja w Bombaju, gdzie pod koniec epizodu zostaje wysłana drużyna Bravo ze swoim nowym dowódcą. Jedno jest natomiast pewne, nowy sezon SEAL Team to nowa, odważna jakość tego serialu i coraz bardziej wierzę, że status quo się utrzyma.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Powiązane Artykuły

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.