Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Dolina Krzemowa (2014)

Silicon Valley

Śr. ocena 8.6

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Dolina Krzemowa (2014) - trailer serialu HBO

Najnowsza recenzja redakcji

Richard wciąż walczy o swoje marzenie, by zrewolucjonizować Internet. Czy tym razem mu się uda?

Dolina Krzemowa to obecnie mój ulubiony serial komediowy o geekach. Pomimo drobnego obniżenia poziomu, wciąż prezentuje się znakomicie. W 5. sezonie nie zobaczymy niestety, postaci Erlicha Bachmana, granego przez T.J.Millera – aktor postanowił porzucić produkcję, nie szczędząc przy tym gorzkich słów jego twórcom, zarzucając im zaniżanie poziomu. Obawiałem się, że bez niego serial straci polot i charakterystyczny klimat, ale ogromnie się myliłem. Lukę po nim znakomicie wypełnia Jian Yang (Jimmy O. Yang), gnębiony przez lata azjatycki mieszkaniec domu Bachmana. Dowiedziawszy się, że właściciel posiadłości zaginął, szybko układa plan przejęcia jego całego majątku, łącznie z domem i 10% udziałów w firmie Pied Piper. Sposób, w jaki chce swój plan zrealizować, jest przezabawnie napisany. Ten wątek wprowadza pewną świeżość do serialu i dzięki temu brak T.J.Millera nie jest odczuwalny.

Twórcy postanowili dać trochę wiatru w żagle Richardowi (Thomas Middleditch) i reszcie ekipy, dając im 13 milionów dolarów oraz nowe perspektywy rozwoju dla firmy. Porzucenie tematu budowy aplikacji potrafiącej konwertować pliki do małych rozmiarów na rzecz nowego Internetu jest świetnym pomysłem. Serial dzięki temu wyrwał się ze spirali nudy, w jaką ostatnio zaczął popadać. Oczywiście jak to w Dolinie Krzemowej bywa, idylla nie trwa wiecznie, ale za to kocha się ten serial. Ilość kłód rzucanych pod nogi Richarda jest ogromna, a i pomysłowość twórców zaskakuje. Richard bowiem wchodzi do nowej ligi. Nie obserwujemy już czterech gości w jednym inkubatorze, pracujących nad nowym pomysłem. Teraz jest to już duża firma z mnóstwem koderów, którymi trzeba dowodzić, wprowadzać dyscyplinę i spowodować, że będą szefa szanować, a nie ukrywajmy Hendricks cech przywódczych nie ma. Przynajmniej na razie.

Jednak najlepszym wątkiem pierwszych trzech odcinków nowego sezonu jest niekończący się konflikt Dinesha (Kumail Nanjiani) z Bertramem (Martin Starr). Tym razem to wyścig po lepsze miejsce parkingowe zarezerwowane dla pojazdów elektrycznych. Kasa kontra pomysłowość.

Do komediowego poziomu zespołu dorównał Jared, którego znaczenie z każdym sezonem rosło. W końcu twórcy poświęcają mu więcej uwagi. Grający go Zach Woods ma teraz możliwość wykazania się błyskotliwością i zabawnymi kontrami słownymi. Czasy, gdy był dla zespołu popychadłem się skończyły.

Wisienką na torcie dla fanów serialu jest oczywiście Gavin Belson (Matt Ross), który stara się nieporadnie wrócić na szczyt, wymyślając dla Hooli nowy rewolucyjny produkt. A największym problemem w jego projektowaniu jest… umieszczenie na nim jego ręcznego podpisu na obudowie, tak by sugerował nową jakość.

Podoba mi się też drobne nawiązanie do obecnych zawirowań w okół Facebooka. Uważni widzowie zauważą, że w czołówce przez chwilę logo tej firmy wyświetla się w w języku rosyjskim. Osoby śledzące to co się dzieje na arenie politycznej w USA będą wiedziały o co chodzi.

Dolina Krzemowa wróciła na odpowiednie tory i daje nadzieję, że piąty sezon będzie jednym z lepszych. Jak widać, zmiany w obsadzie nie zawsze muszą oznaczać coś złego, jeśli twórcy mają pomysł na zapełnienie luk kadrowych.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Erlich Bachman
Laurie Bream
Gavin Belson
Richard Hendricks
Dinesh Chugtai

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Powiązane Artykuły

naEKRANIE
-

Emmy 2018: Oto nominacje według redakcji naEKRANIE.pl

Dziś wieczorem zostaną ogłoszone nominacje do nagród Emmy 2018. Postanowiliśmy najpierw pokazać Wam nasze typy.

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale maja 2018 – wyniki głosowania czytelników

W maju na małym ekranie działo się wiele dobrego i niewątpliwie swój udział w wysokiej…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale kwietnia 2018 – wyniki głosowania czytelników

W kwietniu na małym ekranie działo się wiele dobrego i był to o wiele lepszy…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale marca 2018 – wyniki głosowania czytelników

W marcu na małym ekranie działo się wiele dobrego, ale nie był to tak mocny…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.