Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

The Enemy Within (2019)

The Enemy Within

Fabuła skupia się na Erice Shephed (Jennifer Carpenter), błyskotliwej byłej agentce CIA, która obecnie jest znana jako największa zdrajczyni w historii Stanów Zjednoczonych. Agent FBI zatrudnia ją do pomocy, by złapać szpiega, którego kobieta doskonale zna.

Trailery i materiały wideo

The Enemy Within - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Z dużymi nadziejami na coś lepszego zmierzyłem się z kolejnymi epizodami. Drugi trzymał niestety poziom pierwszego i nie będę zdziwiony, jeśli wielu widzów po prostu zdążyło już wysiąść z tego bezbarwnego jak sam tytuł statku. Później jednak zadebiutował odcinek trzeci, który trzeba przyznać, zaprezentował coś odświeżającego i historia nabrała rumieńców. Po raz pierwszy pojawiła się nadzieja, że nie będziemy oglądali tylko zamkniętej w więzieniu agentki Shepard i postaci granej (fatalnie zresztą) przez Morrisa Chestnuta.

W tym momencie twórcy z Kenem Woodruffem na czele pokazali swoje umiejętności w odpowiednim i naprawdę przyzwoitym przygotowaniu odcinka. Trudno jest mi zatem zrozumieć, dlaczego historia w The Enemy Within dalej jest mdła i pozbawiona najmniejszego choćby elementu, który mógłby posłużyć za zaczepienie się w świecie przedstawionym i zainteresowanie się losami bohaterów.

Rola Jennifer Carpenter jest całkowitym zmarnowaniem potencjału tej aktorki. Wyciska ona z niej ile się da, ale niestety scenariusz nie jest łaskawy. Służy tutaj za kogoś, kto z miejsca siedzącego napędza fabułę. Zdradzi np. bohaterom, że ktoś jest kretem w szeregach FBI i przez większość odcinka będzie musiała przekonywać Keatona do swoich racji. Bohaterowie są tutaj niestety bardzo schematyczni i stereotypowi, co wychodzi w każdym dialogu i każdej scenie, gdzie trzeba podejmować istotne dla fabuły decyzje.

Jeśli spojrzymy dalej poza wymieniony duet bohaterów, to bywa różnie, ale są malutkie pozytywy. Takim jest Anna Cruz, która od początku sprawiała wrażenie bohaterki, która będzie miała tutaj do odegrania nieco inną rolę. Jej postawa w dwóch ocenianych odcinkach wreszcie była jakaś. Nie trzeba być niestety detektywem, a zwykłym widzem procedurali, żeby odkryć jej prawdziwe intencje, ale jednak jej interakcje z Shepard były małymi ozdóbkami odcinków.

Pomijając schematy i brak ciekawych pomysłów na ogrywanie wątków, to największą bolączką The Enemy Within jest brak specjalistów parujących przy serialu. Trudno jest bowiem uwierzyć w niektóre działania FBI, które albo są całkowicie głupie, albo bohaterowie dostają nagłych olśnień umysłu i robią rzeczy nieprawdopodobne. Trudno jest uwierzyć w ten świat przedstawiony, gdzie każdy musi mieć klarowną intencję i być czarny albo biały.

Jeśli przymknąć czasami jedno oko na ekranowe wydarzenia, to wówczas nie jest tak źle. Pod kątem akcji i dynamiki, nie jest źle. Gorzej, jeśli oceniamy scenariusz i bohaterów, którzy napisani zostali w sposób tak prosty i oczywisty, że emocji jest jak na lekarstwo, a wpleciony w tle dramat nikogo nie obchodzi. Trudno oczekiwać, że dalej będzie lepiej, ale do odważnych świat należy. Czekam na kolejne akcje jak te na lotnisku, gdzie za ruchem magicznej różdżki można odwołać wszystkie loty zamiast je opóźnić i w niezwykle ważnych miejscach stawiać tylko jednego mężczyznę do ochrony. Bo dlaczego by nie?

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (25 lutego 2019)
 2. Black Bear (4 marca 2019)
 3. The Ambassador’s Wife (11 marca 2019)
 4. Confessions (18 marca 2019)
 5. Havana (25 marca 2019)
 6. Eye of Horus (2 kwietnia 2019)
 7. Decoded (9 kwietnia 2019)
 8. An Offer (16 kwietnia 2019)
 9. Homecoming (23 kwietnia 2019)
 10. Chigorin (30 kwietnia 2019)
 11. Episode 11 (1 kwietnia 2019)
 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV