Why Women Kill (2019-2019)

Why Women Kill

Why Women Kill opowiada o trzech kobietach żyjących w trzech różnych dekadach. Jedna jest żoną z lat 60, druga jest lwicą salonową z lat 80, a trzecia to prawniczka z 2019 roku. Każda z nich radzi sobie z niewiernością w małżeństwie.

Trailery i materiały wideo

Why Women Kill - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Why Women Kill to serial, który pozwala Marcowi Cherry'emu na więcej, ponieważ realizuje go dla platformy CBS All Access, nie dla telewizji, jak Gotowe na wszystko czy Pokojówki z Beverly Hills. Oznacza to treść, która może być poważniejsza i może poruszać mocniejszą tematykę, używać wulgaryzmów i innych elementów wpływających na ciut wyższą kategorię wiekową. To nie tak, że Cherry robi coś wbrew swojemu stylowi, bo z większej swobody korzysta bezpiecznie i bez przesady. Daje świadomość, że nie ma ograniczeń i to wystarczy, ponieważ w późniejszym etapie serialu może to wykorzystać z przytupem.

Konwencja serialu jest dość nietypowa, bo obserwujemy historie trzech grup bohaterów w różnych dekadach - w latach 60. (idealne małżeństwo jak z obrazka), 80. (para z wyższych sfer, gdzie mąż okazuje się gejem) oraz w 2019 roku (otwarte małżeństwo, które zaprasza do trójkąta postać graną przez Alexandrę Daddario). Kompletnie inne epoki, inny światopogląd i inne postacie, których łączy pechowa rezydencja oraz jej sąsiad, który obserwuje tragiczne wydarzenia. Dostajemy więc sytuację, w której wiemy, że w każdej tej relacji dojdzie do morderstwa z rąk kobiety. Nie wiemy jednak do końca, która postać dokonuje zbrodni i kto jest ofiarą. Możemy się domyślać, ale to nie jest sednem serialu. Nim jest opowieść o tym, dlaczego do tego doszło. Co się wydarzyło w tej relacji, że doprowadziło do takiego obrotu spraw. Pierwsze trzy odcinki wskazują widzom różne tropy, problemy i potencjalne konflikty i choć wszystko jest utrzymane w luźnym, humorystycznym tonie, Cherry porusza w tym wiele ważnych spraw międzyludzkich relacji. 

Nie mam wątpliwości, że niektórzy widzowie nie zaakceptują ustalonej formy, ponieważ akcja skacze z jednej epoki, do drugiej i potem do trzeciej i tak dalej. Nie robi tego jednak chaotycznie, ale raczej przemyślanie i wizualnie przekonująco. Twórca zadbał o to, by miało to powiązanie tematyczne, czyli każda historia porusza określone problemy w związkach, ale robi to na swój indywidualny sposób. W każdym mamy potencjalne konflikty oraz wyraźne sugestie, dlaczego ktoś może popełnić morderstwo. Najciekawiej wypada historia z lat 60., ponieważ mąż bohaterki wygląda jak z jakiejś reklamy idealnego Amerykanina o hollywoodzkim uśmiechu. Ta perfekcja na pierwszym planie objawia się w każdym wątku, a rozwój historii pozwala zobaczyć ludzkie oblicza każdej relacji i jej przywary. To nadaje jakiejś wartości wydarzeniom i sprawia, że choć jest lekko i często prześmiesznie (Chery umie wprowadzać czarny humor), to ma to coś więcej do zaoferowania.

Why Women Kill to lekka rozrywka o humorystycznym tonie, która może być przyjemną odskocznią od poważniejszych produkcji. Jeśli komuś podobał się humor w Gotowych na wszystko, być może przekona go też w tym serialu. Choć czasem czuć, że Cherry zbyt bardzo lubuje się w inspiracjach telenowelami, tworząc osobiste problemy bohaterów.

Sezony

Sezon 1

  1. Episode #1.1 (15 sierpnia 2019)
  2. Episode #1.2 (22 sierpnia 2019)
  3. I Killed Everyone He Did, But Backwards and in High Heels (29 sierpnia 2019)
  4. Episode #1.4 (5 września 2019)
  5. There's No Crying in Murder (12 września 2019)
  6. Practically Lethal in Every Way (19 września 2019)
  7. I Found Out What the Secret to Murder is: Friends. Best Friends. (26 września 2019)
  8. Episode #1.8 (3 października 2019)
  9. Episode #1.9 (10 października 2019)
  10. Episode #1.10 (17 października 2019)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV