Jak to się (nie) robi na YouTube – Strażnicy Galaktyki

Dariusz Filipek

Dariusz Filipek

Strażnicy Galaktyki są wyświetlani w kinach od tygodnia, dlatego byłem ciekaw, jak polscy vloggerzy oceniają film Jamesa Gunna. Zamiast tego przekonałem się, jak biedny jest rodzimy YouTube. Szukając na nim dodatkowej wiedzy lub opinii o premierach filmowych musicie bardzo uważać. 

Ichabod

Z racji subskrypcji, na początku trafiłem na bardzo fajną recenzję Ichabod, który nie odstrasza jakością realizacji, a o filmie mówi z sensem. Poza powtarzalnym i przegadanym monologu o poziomie komentarzy na YouTube, jest wart poświęcenia mu kilku minut.

Link do materiału

Irytuje nieco nadmierna gestykulacja i pewnie materiał sprawdziłby się bardziej, jako podcast. Mimo to, warto zapoznać się również z poprzednimi produkcjami, które wprowadzają nie tylko w świat filmów ale również komiksów i gier. Nie ważne, czy się z nimi zgadzasz, czy nie, gdy widać, że facet gada z sensem i jest wielki pasjonatem popkultury.

DIIIM2

Kolejna opinia, tym razem od kogoś o pseudonimie DIIIM2, utwierdziła mnie w tym, że nie wszyscy powinni dostawać możliwość nagrywania czegokolwiek. Autora nie słychać, a pojawiające się szybkie cięcia pomiędzy kolejnymi kwestiami, potrafią mocno zirytować. Mówi w kółko o tym samym w totalnie nieskładnym stylu. Dodatkowo, niekoniecznie wie o czym opowiada. Rozumiem, że nie każdy musi być wielkim znawcą tematu, jednak odrobina wiedzy nie zaszkodzi, żeby nie popaść w śmieszność. Niestety, tym razem się nie udało.

Link do materiału

Z powyższego filmiku dowiemy się chociażby, że najsilniejszym człowiekiem we wszechświecie jest "Thanan". Jeśli macie zamiar kiedyś coś nagrać i puścić to w świat to tuaj dostaliście przestrogę. Nie róbcie tego w ten sposób.

Uknek

Uknek to kolejny przedstawiciel nurtu "Bunch of A-Holes" i to w najmniej pozytywnym znaczeniu tego wyrażenia. Brzmi, jakby tekst czytał z kartki. Jest to krańcowo irytujące, jeśli dodamy do tego kalkowatość tego, o czym opowiada.

Link do materiału

Najciekawszą rzeczą, jakiej z materiału się dowiemy to, że Chris Pratt gra tu Petera Killa. Kimkolwiek jesteś Uknek, nie rób tego więcej. Oszczędź zażenowania widzom i może kiedyś, gdy spojrzysz na to z pewnej perspektywy - sobie.

Tylko Kino

Szybko, na temat i bez zbędnego mądrzenia. Recenzja z Tylko Kino może spodobać się najbardziej osobom, które bez wgryzania w temat, chcą się po prostu dowiedzieć, czy film jest wart wydania pieniędzy na bilet. Dlatego, jeśli nie siedzicie głęboko w produkcjach od Marvel Studios to właśnie tutaj możecie liczyć na sensowną odpowiedź.

Link do materiału

Dodajmy do tego ciekawą realizacją i można śmiało polecić kanał na przyszłość. Ponadto, dowiecie się również, dlaczego nie warto czasem słuchać żony.

Marcin Skrucha

Żeby nie przesadzić ze słodyczą, przejdę teraz do wideo recenzji Marcina Skrucha. Dodam - bardzo złej recenzji. Wygląda to tanio, a brzmi głupio i niezbyt elokwentnie. Zresztą, sprawdźcie sami...

Link do materiału

... albo i nie. Jedno, to nagrywać dźwięk do czegoś tak słabego. Drugie, to firmowanie tego własną twarzą. Hitem materiału jest informacja, że Howard the Duck pojawi się za maksymalnie za dwa lata we własnym filmie.

AtaVlog

Teraz coś, co rozwala mózgi. Po tym materiale, nic nie będzie takie, jakie było wcześniej. Przed Wami, para z piekła rodem, która nie miała wstydu i umieściła to coś na kanale AtaVlog.

Link do materiału

Gdyby Kononowicz zaczął nagle głosić opinie o filmach, byłoby to bardzo podobne do tego, co prezentuje Ataman i gościnnie "specjalista" od Marvel, czyli Jacek z Łodzi. Fajnie, że ich dobrze nie słychać, a trochę szkoda, że musimy na nich patrzeć. Chłopaki byli na filmie o szopie, który strzela z karabinu i zielonych cyckach. Właściwie na tym powinienem zakończyć i tak też robię, opuszczając na tę żenadę kotarę milczenia.

Przemek Orman

Przemek Orman, choć ustawił kadrowanie na poziomie twarzy to mimo wszystko bardzo chce, by jego ręce ciągle pojawiały się w materiale. Wygląda to trochę tak, jakby odganiał muchy. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w filmie pojawia się Gomora.

Link do materiału

Trochę się czepiam. W sumie nie jest tragicznie i z kilkoma rzeczami się zgadzam. Jednak, przy kolejnych nagraniach, warto zastanowić się nad ciekawszą obróbką i przejrzeniu przynajmniej raz przed wpuszczeniem w sieć.

Sfilmowani

Kolejna para. Na szczęście, tym razem jest lepiej. Sfilmowani robią to, jak należy. Szybko, na temat i z sensem.

Link do materiału

Chłopaki nie są tak cool i w temacie, jak ci z kanału Urwany Film (u diabła, dlaczego jeszcze nie wrzucili swojej recenzji obiboki?!) ale i tak jest bardzo ok. Mój kredyt zaufania mają w postaci nowego subskrybenta.

Eazy Gaming!

Eazy Gaming! zabiera nas w ponad trzyminutową podcastową, bardzo niepotrzebną podróż. Już na samym początku nie byłem pewien, czy recenzent nie zapomniał czasem o jakim filmie miał nam opowiedzieć. Mówi nieskładnie, krzyczy sam na siebie i opowiada nonsensy.

Link do materiału

Kolejny YouTuber, który powinien się zastanowić, czy to, co robi ma sens. Podpowiem: nie ma.

Grzegorz theMOVIEwatcher

Grzegorz theMOVIEwatcher, nie dość, że nazwał swój kanał wyjątkowo nieciekawie to i sam do najciekawszych recenzentów nie należy. Kiedy próbuje być zabawny, wypada żałośnie. Kiedy stara się być poważny, wypada nudno.

Link do materiału

Te trzy i pół minuty ciągną się niemiłosiernie nużąco, a poziom polotu jest równy zeru.

Ajgiwefak

Teraz film, który dla odmiany został nagrany w... samochodzie. I co najciekawsze, nie jest zły. Sprawdźcie, co o Strażnikach sądzi autor kanału Ajgiwefak, bo nagranych przez niego przemyśleń słucha się świetnie. Zrealizowane na gorąco, a mimo to o wiele lepiej i składniej niż niejedne z opisywanych tutaj, często wyczytanych z kartki.

Link do materiału

Chociaż całość trwa ponad czternaście minut to nie nuży. Mam nadzieję, że w przyszłości autor bardziej się przyłoży i wtedy z chęcią dodam go do mojej listy subskrypcji, bo było całkiem ok., ale mimo wszystko, jako całość wygląda nieco biednie.

Remigiusz Maciaszek

Remigiusz Maciaszek - większości znany, jako Rock - to bardzo popularny YouTuber, za którym osobiście nigdy nie przepadałem. Nie lubię tego, jak realizuje swoje materiały i jak opowiada w nich o filmach, czy grach. To trochę tak, jakbym oglądał bohatera bajki Disneya z brodą. Jednak jednego mu nie odbiorę, odniósł jakiś sukces i jest bardzo poprawny.

Link do materiału

Klasyczny materiał Rocka, na tle większości recenzji Strażników Galaktyki wypada znakomicie. Jak to mawiają - na bezrybiu i rak ryba.

Prosto z kartonu

Gestykulacja przebijająca teledyski raperskie i autor, który momentami wygląda, jakby chciał wskoczyć w obiektyw kamery to wizytówka kanału Prosto z kartonu.

Link do materiału

Z kilkoma rzeczami się zgadzam, z kilkoma mniej. Suma summarum jest w miarę ok., jednak materiałowi brakuje polotu. Nie mam ochoty wracać do tego  autora, jednocześnie nie mam też zamiaru go mocno krytykować.

Trupat

Ostatniemu YouTuberowi w zestawieniu, chciałbym powiedzieć jedną ale bardzo ważną rzecz. Odsuń się trochę od tej cholernej kamery. Trupat wypadł realizacyjnie bardzo przaśnie i nie ustrzegł się największej choroby polskich wideo recenzentów, czyli przegadania, choć mówi w miarę z sensem.

Link do materiału

Niestety, to go nie ratuje i po obejrzeniu nie ma się ochoty na sprawdzenie poprzednich wideo. Jest nijako i wielki minus za odradzanie zostania na scenie po napisach.

Koniec końców, jeśli miałbym wystawić ogólną ocenę naszym vloggerom to jest średnio z odchyleniem na biednie. Choć znalazło się kilka poprawnych, a nawet niezłych rzeczy to wszystko rozbija się o jakość realizacji i brak ciekawego pomysł na nią. Jedyną stałą była ogólna ocena filmu z którą wszyscy się zgadzamy. Do premiery sequela mamy niemal trzy lata. Oby przy jej okazji było lepiej, bo zasługujemy na coś ciekawszego.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV