Menu

Aktualności

Altered Carbon – Netflix zamawia dramat science fiction

Platforma internetowa Netflix zamówiła 10 odcinków 1. sezonu dramatu science fiction pt. Altered Carbon, który oparty jest na książce Richarda Morgana z 2002 roku.

Serial Altered Carbon to produkcja oparta na książce Richarda Morgana pt. Modyfikowany węgiel z 2002 roku, która w Polsce pojawiła się dzięki wydawnictwu ISA. Twórczynią projektu jest Laeta Kalogridis oraz Skydance Television.

Fabuła rozgrywać będzie się w XXVI wieku, kiedy to ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce. Pomimo wielu napięć i krwawych wojen, staje się utrzymać względny pokój, wykorzystując elitarne oddziały uderzeniowe zwane Korpusami Emisariuszy. Świat zmienił się, bo ludzka technika pozwoliła zapisywać świadomość i przenosić ją po śmierci do nowego ciała (o ile kogoś było na nowe ciało stać).

Czytaj także: Jaki czarny charakter w filmie Strażnicy Galaktyki 2?

Głównym bohaterem jest były żołnierz Takeshi Kovacs, który umarł już wiele razy, a śmierć jest wpisana w jego zawód. Jego świadomość została przetransportowana w czasie do San Francisco osadzonego na Starej Ziemi, a bohater musi zmierzyć się z bezwzględnym spiskiem i znaleźć sposób na ułożenie sobie życia od nowa.

Kalogridis już jakiś czas temu stworzyła scenariusz serialu dla platformy Netflix. Ta jednak dopiero w ostatnich dniach dała zielone światło na rozpoczęcie produkcji 1. sezonu. W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się castingi do głównych ról.

Źródło: The Hollywood Reporter
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze