Przeczytaj w weekend

Animal Crossing: Pocket Camp z lepszym debiutem niż Pokemon GO

Mobilna gra osadzona w uniwersum Animal Crossing okazała się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze statystyki sugerują wielki sukces tej produkcji.

Mobilna gra osadzona w uniwersum Animal Crossing okazała się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze statystyki sugerują wielki sukces tej produkcji.

Nintendo ma kolejne powody do zadowolenia. Jak wynika ze statystyk SensorTower, ich mobilna produkcja - Animal Crossing: Pocket Camp - została pobrana już ponad 15 milionów razy na platformach Android i iOS w zaledwie 6 dni. To wynik znacznie lepszy niż ten, który osiągnęło Fire Emblem Heroes (ok. 6 milionów, również w 6 dni).

Udało pobić się także rezultat Pokemon Go, które w analogicznym okresie zostało pobrane niemal 7 milionów razy, jednak warto pamiętać, że produkcja Niantic Labs początkowo dostępna była jedynie w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. Lepszy debiut spośród mobilnych gier Nintendo miało jedynie Super Mario Run, które w ciągu 6 dni trafiło na urządzenia mobilne 32 milionów osób. Tutaj jednak należy uwzględnić to, że ta produkcja, w przeciwieństwie do pozostałych, jest płatna - za darmo można zapoznać się jedynie z kilkoma pierwszymi etapami.

fot. Sensor Tower

Można spodziewać się, że liczba graczy Animal Crossing: Pocket Camp będzie rosnąć - dziś w grze ma rozpocząć się świąteczne wydarzenie, dzięki któremu gracze otrzymają możliwość tworzenia specjalnych, okolicznościowych mebli.

fot. Twitter

Animal Crossing: Pocket Camp jest kolejną odsłoną popularnej serii, znanej z konsol Nintendo. Tym razem zarządzamy tutaj niewielkim obozowiskiem. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android za darmo, chociaż nie brakuje tutaj opcjonalnych mikropłatności.

Źródło: gamerant.com / fot. Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV