BAMTech nabyło prawa do transmisji rozgrywek w League of Legends za ponad 300 milionów dolarów

Kolejny dowód na ogromną popularność zjawiska e-sportu. Firma Riot Games sprzedała prawa do streamowania rozgrywek ze swojej gry za ponad 300 milionów dolarów.

Kolejny dowód na ogromną popularność zjawiska e-sportu. Firma Riot Games sprzedała prawa do streamowania rozgrywek ze swojej gry za ponad 300 milionów dolarów.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Studio Riot Games sprzedało prawa do transmitowania rozgrywek e-sportowych w League of Legends. Ponad 300 milionów na ten cel wydał BAMTech, należący do organizacji MLB oraz firmy Disney, zajmujący się do tej pory przede wszystkim transmisjami z meczy bejsbolowych. Na mocy podpisanej umowy, BAMTech ma wyłączność na streamowanie i monetyzację e-sportowych starć w popularnej grze MOBA do 2023 roku.

Czytaj także: Capcom oznaczy osoby wychodzące z potyczek online w Street Fighter V

BAMTech planuje stworzyć specjalny serwis oraz aplikacje na PC, sprzęty mobilne oraz "inne urządzenia". Firma zajmie się także transmisjami w popularnych serwisach, takich jak Twitch i Youtube Gaming. Pomimo zmian, transmisje mają pozostać darmowe.

Źródło: engadget.com / fot. Riot Games

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV