Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Bezprzewodowe kontrolery do Switcha inspirowane NES-em

Nintendo wie, że gracze kochają stylistykę retro. Firma postanowiła wypuścić nowe kontrolery dla konsoli Switch, które jak żywo przypominają pady z klasycznego NES-a.

Podczas wczorajszej konferencji Nintendo Direct japońska firma zaprezentowała nie tylko gry, które wkrótce trafią na Switcha. Poznaliśmy także kilka nowości sprzętowych. Wśród nich najciekawiej prezentują się kontrolery w stylu NES-a.

Nowe pady do złudzenia przypominają te sprzed kilkudziesięciu lat, jednak pod pewnym względem przewyższają swój pierwowzór – komunikują się z konsolą bezprzewodowo. Choć można je także podpiąć do Switcha jak zwykłe Joy-cony, dzięki czemu sprawdzą się podczas grania w podróży. Amerykański oddział Nintendo zaprezentował na swoim Twitterowym profilu, jak prezentują się w pełnej krasie:

Nintendo chce wypuścić ten gadżet do sprzedaży w połowie grudnia, w szycie przedświątecznych zakupów. To doskonały ruch, na pewno znajdą się chętni na zakup tego cacka, zwłaszcza że cena nie jest wygórowana – mają kosztować 60 dolarów, czyli mniej niż klasyczne Joy-cony.

-
-

Zanim jednak nowe pady trafią do sprzedaży, firma uruchomi usługę Nintendo Switch Online. Jeśli zdecydujesz się opłacać roczny abonament w wysokości 20 dolarów, będziesz mógł grać w tytuły wieloosobowe on-line, ponadto otrzymasz dostęp do najciekawszych tytułów z konsoli NES. Które, co oczywiste, będą współpracowały z zaprezentowanymi tu kontrolerami. Szykują się ciekawe miesiące dla retrograczy.

Źródło: Nintendo

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Co o tym sądzisz?